Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Cesta ke krásným nožkám do sandálů

zdroj: Shutterstock

Léto je v plném proudu a stejně jako šatníku jsme odlehčili i obuvi. Téměř denně nazouváme pantofle, žabky nebo sandály, vystavujeme nožky na odiv okolnímu prostředí, to si žádá aby byly hezky upravené a řádně ošetřené. Pro ženy jsou navíc nohy i jejich vizitkou. Jak tedy o nohy pečovat a předcházet nedokonalostem?

Pečujte o nohy po celý rok, v létě o to víc

Chodidla potřebují naši pozornost celoročně, nejen v létě, kdy je více ukazujeme v sandálech či jiných otevřených botách, kde se nám snadno odřou či okopou. V zimě naopak hrozí plísně a s nimi spojený zápach, plynoucí z nošení uzavřených bot. Takže pokud jste své nohy zanedbávali, obujte se do jejich péče o to víc.

Dopřejte nohám pravidelnou lázeň

Nechte je alespoň jednou týdně zrelaxovat v blahodárné koupeli. Ve vodě s ideální teplotou 38 °C rozpusťte lžičku koupelové soli (nejlepší je z Mrtvého moře, epsomská nebo himalájská), přidejte svůj oblíbený esenciální olej, nohy ponořte na 10 - 15 minut a poté opláchněte vlažnou vodou. Díky koupeli se zbavíte těžkého pocitu nohou, ztvrdlá kůže bude změkčená, nehty budou připravené na snazší úpravu.

NÁŠ TIP: Po večerní koupeli nohy vystavte střídavě teplé a studené sprše. Podpoříte tak krevní oběh končetin.

Zaměřte se na chodidla a paty - hydratujte regeneračním krémem

K základní péči nepatří pouze upravené a hezky nalakované nehty, ale také odstraňování ztvrdlé a suché kůže na chodidlech, zejména na patách. Pokožka chodidel nemá žádné mazové žlázy, chybí jim potřebná vlhkost, z toho důvodu bývají nepříjemně vysušená a často popraskaná. Jde o jednu z nejvíce namáhaných částí těla, je potřeba se o ně pravidelně starat, pedikúra jednou měsíčně to nezachrání. 

Na popraskané paty i suchou a tvrdou kůži na nohách je nejlepší hutný mastný krém. Po lázni nebo večerní koupeli vydrbejte paty pemzou, která je zbaví tvrdé, zrohovatělé kůže, pořádně vysušte (nezapomeňte i na prostory mezi prsty) a namažte výživným krémem, bambuckým máslem, kakaovým máslem, báječně poslouží i avokádový nebo arganový olej

Nebo si práci ještě víc usnadněte a vyzkoušejte naši sadu pro domácí rituál na manikúru a pedikúru od značky Marlay Cosmetics, revoluční novinku v péči o zrohovatělou pokožku nohou.

Krásné nehty do sandálů i na dovolenou

Po koupeli je vhodný čas na úpravu nehtů. Začněte tím, že je zastřihnete do požadovaného tvaru. Nejlépe rovně, jinak by mohly zarůstat. Ideálně kleštičkami na nehty nebo kvalitními ostrými nůžkami. Příliš dlouhé nehty v botě narážejí, naopak jsou-li příliš krátké, není prst dostatečně chráněn a nehtové lůžko může být náchylnější k zanícení. 

Následně se zaměřte na nehtovou kůžičku, kterou zatlačte dřívkem a ošetřete vyživujícím olejíčkem na nehty a kůžičku

Co se lakování nehtů týče, ty můžete jen vyleštit jemným pilníkem a přetřít prodyšným lakem. Osobně hlasuji pro barevně nalakované nehty, které ke hravému létu jednoznačně patří. Začněte první vrstvou podkladového laku, po zaschnutí aplikujte barevný lak a jako poslední nezapomeňte na bezbarvý krycí lak, který vám zajistí delší odolnost. My ženy dobře víme, že obzvlášť u moře je celkem kumšt udržet krásně nalakované nehty, protože v písku s kamínky se lak snadno ošoupe. Ale za tu romantiku na pláži to stojí, no ne?

Čím a jak pilovat nehty na nohou

Po zastřižení je dobré nehty dopilovat a zahladit. Pokud možno vyhněte se železným pilníkům, které nehty třepí. Někomu mohou vyhovovat pilníky skleněné, nejlepší volbou jsou ovšem tenké papírové pilníky, kterými se snadno dostanete i pod nehet - nehty na rukou i nohou pilujte jakoby zespodu, pilováním shora se nehty ztenčují a třepí. Navíc většina papírových pilníků kombinuje několik úrovní hrubosti. 

Voňavýma nožkama do voňavých bot

Důležitá je samozřejmě i péče o samotnou obuv. S pocitem krásně upravených nohou se jednomu příčí vklouznout do zapáchajících bot. 

Kromě klasických deodorantů na podpaží existují i speciální deodoranty do bot a na nohy. Zabrání nežádoucímu pocení a tím zamezí vzniku plísní a nelibých pachů. 

Vaše nohy se vám za tuto pravidelnou údržbu odmění. Budou krásné, zdravé, chodidla sametově hebká.