Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Citlivá péče pro citlivou pokožku

Citlivá péče pro citlivou pokožku Citlivá pokožka dokáže svého majitele potrápit.
Hana Bartušková
5,0 5
4

Přejít na sekci článku:

Pro regeneraci a krásnou pleť

Citlivá pokožka zdroj: shutterstock.com

Jak poznáte citlivou pleť? Všeobecně se dá říct, že citlivá pleť přehnaně reaguje na vnější podněty okolního prostředí. Individuální reakce se pak už mohou lišit, nejčastěji je citlivá pleť přesušená a může svědit. Na pokožce se objevují suchá a šupinatá místa, pleť se odírá a lokálně se může i loupat. Citlivá pleť také přehnaně reaguje na teplo nebo zimu, je často zarudlá, podrážděná a může až bolet. Stejně může citlivá pleť reagovat i na nevhodně zvolenou kosmetiku.

Jak o takovou pleť nejlépe pečovat? Naštěstí v dnešní době existuje spousta výrobků speciálně určených pro citlivou pleť. Stále více výrobců a značek zařazuje do svého sortimentu péči o pleť i pokožku celého těla určenou speciálně pro citlivou a reaktivní pleť. Tyto produkty jsou často bez parfemace a jakýchkoliv dalších potenciálně dráždivých složek, které by mohly stav citlivé pleti jen zhoršit. Místo toho jsou výrobky formulovány s výživným čistým přírodním složením, které uklidňuje a podporuje přirozenou obnovu pleti.

Výběr přírodní kosmetiky, která je vhodná pro citlivou pleť, je stále širší a bohatší. Vybírat si tak můžete z mnoha regeneračních krémů, čistících gelů nebo dalších pečujících přípravků. Zkusit můžete značky jako Martina Gebhardt, Mádara, Coslys nebo i Dr. Bronner's.

Řadu pro péči o citlivou pokožku najdeme i u značky Urtekram, tuto pečující řadu poznáte podle modrých obalů. Je formulována opravdu jednoduše, neobsahuje žádné přidané parfémované složky, ale o vaši pleť bude tato kosmetika pečovat sílou přírodních másel, olejů a výtažků.