Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

DIY pro začátečníky

DIY pro začátečníky Uvařte si domácí kosmetiku.
Hana Bartušková
5,0 5
3

Přejít na sekci článku:

Úvod do éterických olejů

Úvod do éterických olejů zdroj: shutterstock.com

Do každého pořádného tělového másla patří éterický olej. No dobře, do každého možná ne, ale díky éterickým olejům posunete svou domácí kosmetiku o pár úrovní výše. Dodáte neutrálnímu bambuckému máslu vůni a aromaterapeutické účinky, esenciální oleje navíc i pečují o pokožku a mají rozličné efekty. Éterické oleje není vhodné používat čisté, jsou natolik koncentrované, že by mohly kůži poškodit. Jedinou výjimkou je jenom Tea tree olej, který je možné použít i čistý.

Jinak se ale éterické oleje přidávají pouze v několika kapkách do pár desítek mililitrů rostlinného oleje nebo másla. Éterických olejů je velké množství a vybrat si není úplně jednoduchá záležitost. Přece jenom na rozdíl od běžných rostlinných olejů jsou ty éterické často velmi aromatické, takže v tomto případě si vybíráte nejen účinnost na pokožce, ale také vůni, která s vámi vydrží. Pro dokonalý přehled sledujte náš magazín a nastudujte popisky éterických olejů v eshopu. Vysoké ceny za jednu lahvičku éteráčku se nebojte, opravdu budete potřebovat jen pár kapek.

Do tělových másel a vlastně i pleťových produktů se nejčastěji používají levandulový, Tea tree, různé citrusové nebo případně bylinkové, jako je bergamot, heřmánek nebo máta. Esenciální oleje můžete používat buďto samostatně nebo je mezi sebou míchat. To je ta asi největší výhoda doma vyráběné kosmetiky, že si můžete opravdu připravit nejen účinky, ale i vůni přesně na míru podle svého nosu.