Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Hydratační krém - základ jarní péče

4,5 5
2

Přejít na sekci článku:

Jak na mastnou pleť

Jak na mastnou pleť zdroj: shutterstock.com

Nicméně nejvíc trpí v teplejších měsících pleť mastná. Přestože sluníčko může často s problémy pomoci, tak nadměrné maštění pleti ještě zhorší než naopak. Většinou je to problém spíš mladší pleti, ale často ani ve středním věku nezůstane člověk těchto radostí ušetřen a argument, že alespoň nebudete mít brzy vrásky, vám ve chvíli, kdy ve vašich očích vypadáte hůř než kobliha čerstvě vytažená z friťáku, skutečně nepomůže a na náladě nepřidá. V takovém případě ale není řešení začít pleť hystericky vysušovat a zmatňovat čímkoliv, co nám přijde pod ruku. Daleko lepší je zkusit najít něco, co se pokusí zmírnit problém dlouhodobě.

Jednou z naprosto skvělých ingrediencí nejen pro mastnou a problematickou pleť je masticha, unikátní pryskyřice z řeckého ostrůvku Chios. Je prospěšná každému typu pleti díky svým regeneračním a hojivým schopnostem, ale mastné a problematické navíc udělá skvělou službu svými antibakteriálními vlastnostmi a normalizací produkce mazu. Při pravidelné péči předchází vzniku pupínků a zmatňuje pleť. Krém Mastacne Hydraderm od značky Mastic spa, která se na produkty s mastichou specializuje, navíc obsahuje i med, který má na mastnou pleť velmi blahodárný vliv. O tom se konečně můžete přesvědčit sami, pokud si vyrobíte vlastní medovou masku.

Jestli vám to je ale pořád málo a rádi byste si dopřáli něco, co skutečně vybočuje z běžné produkce, tak zamiřte k Martině Gebhardt. Německá značka honosící se nejpřísnějším certifikátem a používající spagyrické esence vlastní výroby, které dávají jejich výrobkům ještě další rozměr a léčivý potenciál, přišla vloni s novou řadou určenou speciálně pro mladou pleť. Je plná tonizujích výtažků z rostlin jako je zelený čaj, rakytník nebo lékořice a jako každá řada obsahuje vlastní spagyrickou esenci - v tomto případě z prvosenky jarní neboli petrklíče, který pomáhá pleti vyrovnat se s hektickým způsobem současného života a zvyšuje její odolnost vůči negativním dopadům stresu.