Jak přírodní kosmetiku najít?

5,0 5
5

Jak přírodní kosmetiku najít?zdroj: shutterstock.com

Je nutné si uvědomit jednu věc: začít nakupovat přírodní kosmetiku není úplně jednoduché. Tedy začít nakupovat tu opravdu přírodní kosmetiku. Když totiž zajdete do drogérie, tak spousta výrobků se veze na přírodní vlně. Přívlastky jako přírodní, naturals, ekologické, s minerálními pigmenty a další najdete u mnoha značek v drogérii i v parfumérii. Složením ovšem takto označené produkty opravdu přírodní většinou nejsou.

A tak máte v podstatě dvě možnosti. Za prvé se můžete řídit podle certifikátů. Ty označují výrobky na základě složitého certifikačního procesu, který zaručuje původ použitých surovin i výrobní postup. Nebo za druhé můžete důkladně studovat složení každého výrobku. Jedině tak si totiž můžete být jisti opravdu přírodním složením, na marketingová označení a propagaci produktu se raději nespoléhejte.

Přejít na sekci článku:

Certifikáty přírodní kosmetiky

Certifikáty přírodní kosmetikyzdroj: shutterstock.com

Certifikátů je plno, od nejznámějších BDIH nebo Ecocert až po český CPK a CPK BIO. Výhodou certifikátů je to, že máte jistotu přírodního složení. Certifikace je náročný proces, který omezuje používané suroviny pouze na přírodní, některé certifikáty povolují malé množství chemie, ale i v takovém případě jsou povolené látky omezeny pouze na vybrané. Podle certifikátů se nakupuje snadno. Stačí jenom hledat na obalech známou ikonku.

Certifikáty jsou ovšem trošku zavádějící. Občas totiž máme určitou značku spojenou s certifikátem, přitom ale všechny výrobky dané značky certifikát nemají. A tak například ne všechny výrobky Saloos jsou certifikované CPK nebo CPK BIO, stejně tak ani Lavera nebo Nobilis Tilia nemají všechny výrobky certifikované, i když jsou tyto značky všeobecně považované za přírodní a certifikované. Při nákupu je tedy nutné věnovat pozornost každému produktu.

BIOOO nákupní tip: Na našich stránkách najdete jak přehled jednotlivých certifikátů, včetně jejich popisu, tak i možnost si při nákupu vyfiltrovat pouze ty produkty, které daný certifikát opravdu vlastní. Tak se mnohem lépe, jednodušeji a rychleji zorientujete v nabídce přírodní kosmetiky a vyberete si ten pravý produkt.