Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jíl: neobyčejné bahno

4,7 5
15

Přejít na sekci článku:

Jíl nejen pro mastnou pleť

Jíl na akné zdroj: shutterstock.com

Vzhledem k výborným absorpčním vlastnostem je jíl hotovým pokladem pro ošetření problematické pleti. A to nejen pleti trpící na akné, ale také na různá podráždění, vyrážky či dokonce lupénku. Jíl dokáže spolehlivě eliminovat podráždění, zmírnit svědění a pokožku uzdravit. V případech těžkého onemocnění kůže je vhodné vnější péči kombinovat také s vnitřním užitím jílu. Dojde tak se spolehlivému pročištění pokožky i celého organismu "z venku i zevnitř" a pleť je tak méně náchylná k opětovnému vzniku obtíží.

Masku si můžete koupit již hotovou v tubě, ale větší zábava je vytvořit si ji doma přesně na míru a pro potřeby vaší pleti. Pro mastnou pleť je dobré smíchat kaolinový jíl či montmorillonit s antibakteriálními přísadami, jako je levandulová, rozmarýnová či šalvějová květová voda, také můžete přidat pár kapek esenciálního oleje tea tree, tymiánu nebo hřebíčku. Záleží opravdu na stavu vaší pleti a na tom, jaké živiny a látky jí zrovna chcete dodat. Jílová čistící maska ale nemusí být nutně jenom výhradou mastné pokožky, mohou ji používat všechny typy pleti, které vyčistí, zklidní a zjemní, aniž by došlo k nechtěnému podráždění.

Stačí jen sáhnout po vhodné kombinaci jílů a dalších přísad. Například pro suchou pleť je dobré smíchat illit s výživným olejem, třeba jojobovým či olivovým, a zklidňujícími látkami jako je Aloe vera gel nebo esenciální olej z pelargonie. Suchou pokožku jíl tonizuje, posiluje a zároveň čistí, aniž by docházelo k podráždění a dehydrataci. Stejně tak mohou jílové masky využívat všechny ostatní typy pleti. Nemusíte se tak bát, že když nemáte mastnou problematickou pleť, nebudete moci využít blahodárných účinků jílu.

Související produkt
Maska ze zeleného jílu Argiltubo 250 ml
Argital / 360 Kč
Maska ze zeleného jílu je skvělým pomocníkem pro mastnou problematickou pleť, ale také při kožních onemocněních a ekzémech. Obsažený jíl napomáhá hojení drobných ranek.
Detail produktu