Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Krásná pleť potřebuje extra péči!

4.8 5
5

Přejít na sekci článku:

Smíšená pleť

Zralá pleť zdroj: shutterstock.com

Pro smíšenou pleť je, stejně tak jako pro tu mastnou, důležité hloubkové čištění, ale také zklidnění a vyživení sušších tváří. Vyhněte se proto drasticky vysušujícím a čistícím produktům, které sice spolehlivě vyčistí mastnější problematickou T-zónu, ale na druhou stranu podráždí sušší partie obličeje. Smíšená pleť vyžaduje pravidelné zklidnění, zjemnění a také dávku hydratace.

Aby se problematické partie smíšené pleti vyčistily do hloubky, byly čistší a méně náchylné k tvorbě nedokonalostí je vhodné 1- 2x týdně aplikovat masku. Nejlepší volbou jsou produkty s obsahem jílu, bahna z Mrtvého moře, ale také sušených neemových lístků. Zmiňované složky z pleti spolehlivě odsají přebytečný kožní maz, uvolní nečistoty z pórů a současně působí výborně protizánětlivě. Ochrání tak problematickou T-zónu před vznikem nedokonalostí i začervenání.

Pro smíšenou pleť je prospěšný i pravidelný peeling, který šetrně odstraní suché pleťové buňky a zároveň zlepší prokrvení pleti a tím napomůže její regeneraci. Pleť tak získá zdravější sjednocenou barvu, rozšířené póry kolem nosu budou čistější a méně viditelné. K dosažení kýžených výsledků byste si peeling byste si měli dopřát 2- 3x týdně. Vhodné jsou produkty s obsahem výtažků z vilínu, tužebníku, levandule, ale i jílu. Kromě klasických zrníčkových peelingů potřebám smíšené pleti perfektně vyhovuje i enzymatický peeling s obsahem ovocných kyselin.