Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Krásná pleť potřebuje extra péči!

Krásná pleť potřebuje extra péči! Všem typům pleti je důležité alespoň jednou za čas dopřát hloubkovou očistu i bohatou výživu.
Martina Koubová
4,8 5
5

Přejít na sekci článku:

Zralá pleť

Krémy na pleť zdroj: shutterstock.com

Aby si zralá náročná pokožka uchovala co nejdéle svůj zdravý mladistvý vzhled, potřebuje bezesporu pravidelnou péči a výživu. Zanedbávat by se rozhodně neměla každodenní péče ani ta extra navíc. Pleti se dostane dostatek živin i hydratace, je tak ochráněna před nepříznivými vnějšími vlivy, vznikem vrásek a ztrátou elasticity.

Do pravidelné, ne- li každodenní péče by zralá pleť měla zařadit pečující olej či sérum. Nejvhodnější je jeden z těchto produktů používat přímo pod pečující krém. Znásobí se tak účinky krému, živiny proniknou hlouběji do pokožky a zanechají pleť bohatě vyživenou. Pro tento krok jsou mimořádně vhodné produkty s obsahem arganového, meruňkového či mandlového oleje, výtažků z Aloe vera, rakytníku i granátového jablka. Pro zralou pleť je velice důležitý vysoký obsah antioxidantů, které pokožku chrání před ztrátou elasticity a vznikem drobných linek a vrásek.

Alespoň 2- 3x týdně by zralá pokožka neměla zapomínat na výživnou masku. Ta pleti nejenom že dodá potřebnou hydrataci, ale také živiny a vitaminy důležité pro zdraví a elasticitu pokožky. Zralá pleť by měla volit produkty s vysokým podílem výživných olejů, rostlinných másel bohatých na množství vitaminů a také zklidňujících květových vod. Tyto látky pleť posílí, hydratují do hloubky a zároveň ji ochrání před působením volných radikálů a tím pádem i před ztrátou elasticity a vznikem vrásek.