Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Krásné tělo do plavek

4.4 5
8

Krásné tělo do plavek zdroj: shutterstock.com

Nebudeme si nic namlouvat. V červnu už asi žádné radikální změny na postavě nezvládneme tak rychle, abychom byli do prázdnin spokojeni. Instantní návod na to, jak rychle a bez námahy zhubnout nebo se zbavit celulitidy, neexistuje a kdo tvrdí opak, ten je tlustý dodnes :-) Nicméně je jedna oblast, kde můžeme docílit velkých změn za poměrně krátkou dobu s opravdu výrazným efektem. A tou oblastí je pokožka.

V létě ukazujeme ze svého těla daleko nejvíc a je tedy maximálně žádoucí, aby naše kůže vypadala zdravě, přitažlivě a zářivě. Krásná pokožka na sebe dokáže strhnout pozornost stejně dobře jako sofistikovaný účes či podařené líčení a přitom stojí daleko méně úsilí toho docílit. Výměna či doplnění denní péče, výběr správných aktivních ingrediencí a za pár dní je Vaše pokožka jako nová a můžete směle konkurovat zářivým obrázkům z časopisů.

Přejít na sekci článku:

Jak docílit krásné pokožky

Krásná pokožka zdroj: shutterstock.com

Pouze hydratovaná a vyživená pokožka je krásná. Ovšem po zimě, kdy velkou část dne trávíme zahaleni od hlavy až po paty, je naše pokožka často mdlá, unavená, suchá a bez života. Prvním krokem k lepší pleti je samozřejmě vždy úprava pitného režimu, nicméně regeneraci je lepší podpořit zevnitř i zvenku.

Nejlepšími pomocníky nám v tomto budou aloe vera a rozmanitá rostlinná másla a oleje. Pokožka na těle je vždy sušší a víc namáhaná, takže jí můžeme dopřát vydatnější výživu, aniž bychom se museli obávat nezamýšlených reakcí jako tomu může být u obličeje, kde často platí, že méně je více. U těla naopak většinou platí, že čím více, tím lépe.

Nejvhodnějšími složkami jsou jojobový olej, bambucké máslo nebo avokádový olej či mandlový olej. Pokud je pokožka po zimě v hodně špatném stavu, je namístě jí dopřát jí něco extra jako je například sasha inchi olej, který je bohatým zdrojem látek omega 3, 6 a 9, stejně tak dobře jako antioxidantů, působících proti předčasnému stárnutí pleti. Tento starodávný lék intenzivně vyživuje pokožku, podporuje regeneraci pleti a navrací jí elasticitu a pružnost.