Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Krásné tělo do plavek

Krásné tělo do plavek Krásnější do plavek rychle a účinně.
Renata Ježková
4,4 5
8

Krásné tělo do plavek zdroj: shutterstock.com

Nebudeme si nic namlouvat. V červnu už asi žádné radikální změny na postavě nezvládneme tak rychle, abychom byli do prázdnin spokojeni. Instantní návod na to, jak rychle a bez námahy zhubnout nebo se zbavit celulitidy, neexistuje a kdo tvrdí opak, ten je tlustý dodnes :-) Nicméně je jedna oblast, kde můžeme docílit velkých změn za poměrně krátkou dobu s opravdu výrazným efektem. A tou oblastí je pokožka.

V létě ukazujeme ze svého těla daleko nejvíc a je tedy maximálně žádoucí, aby naše kůže vypadala zdravě, přitažlivě a zářivě. Krásná pokožka na sebe dokáže strhnout pozornost stejně dobře jako sofistikovaný účes či podařené líčení a přitom stojí daleko méně úsilí toho docílit. Výměna či doplnění denní péče, výběr správných aktivních ingrediencí a za pár dní je Vaše pokožka jako nová a můžete směle konkurovat zářivým obrázkům z časopisů.

Přejít na sekci článku:

Jak docílit krásné pokožky

Krásná pokožka zdroj: shutterstock.com

Pouze hydratovaná a vyživená pokožka je krásná. Ovšem po zimě, kdy velkou část dne trávíme zahaleni od hlavy až po paty, je naše pokožka často mdlá, unavená, suchá a bez života. Prvním krokem k lepší pleti je samozřejmě vždy úprava pitného režimu, nicméně regeneraci je lepší podpořit zevnitř i zvenku.

Nejlepšími pomocníky nám v tomto budou aloe vera a rozmanitá rostlinná másla a oleje. Pokožka na těle je vždy sušší a víc namáhaná, takže jí můžeme dopřát vydatnější výživu, aniž bychom se museli obávat nezamýšlených reakcí jako tomu může být u obličeje, kde často platí, že méně je více. U těla naopak většinou platí, že čím více, tím lépe.

Nejvhodnějšími složkami jsou jojobový olej, bambucké máslo nebo avokádový olej či mandlový olej. Pokud je pokožka po zimě v hodně špatném stavu, je namístě jí dopřát jí něco extra jako je například sasha inchi olej, který je bohatým zdrojem látek omega 3, 6 a 9, stejně tak dobře jako antioxidantů, působících proti předčasnému stárnutí pleti. Tento starodávný lék intenzivně vyživuje pokožku, podporuje regeneraci pleti a navrací jí elasticitu a pružnost.