Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Lávová zem

Lávová zem Lávová zem, známá také jako rhassoul nebo marocký jíl, má široké využití v péči o pokožku i vlasy.
Martina Koubová
5,0 5
6

Přejít na sekci článku:

Lávová zem léčí

Lávová zem hojí pokožku zdroj: shutterstock.com

Léčivé a hojivé účinku jílu na pokožku jsou známé po staletí. V Maroku se používá v lidovém léčitelství již od 8. století. Marocký jíl totiž obsahuje vysoký podíl hořčíku, železa, sodíku, draslíku a dalších stopových prvků, které aktivně podporují regeneraci pokožky, hojí ji, zklidňují a chrání před opětovným návratem kožních problémů. Jíl tak mohou s úspěchem používat osoby trpící na lupénku, ekzémy i další zánětlivé kožní problémy včetně akné.

Marocký jíl můžete použít nejenom k výrobě léčivých zábalů ale i koupelí. Stačí 2- 3 lžíce jílu přidat do horké vany a obsažené látky se již o vaši pokožku postarají. Pro zesílení účinků můžete jak do koupele tak do masky přidat pár kapek tea tree oleje nebo bazalky na akné a mastící se pokožku, proti lupénce a ekzému pomůže palmorůžový esenciální olej, pro suchou pokožku je skvělým pomocníkem kadidlovník, jasmín nebo levandule.

Související produkt
Kadidlovník 5 ml
Saloos / 223 Kč
Rostlinná silice z kadidlovníku provoní vaši domácnost svými kořeněnými a balzamickými tóny, jež mají zklidňující efekt na tělo i mysl. Podporuje trávení a pečuje o zdraví dýchacího traktu.
Detail produktu