Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Letní péče o pleť

Letní péče o pleť Během letních měsíců je důležité chránit pokožku celého těla před dehydratací a negativními vlivy slunečního záření.
Renata Ježková
5,0 5
11

Přejít na sekci článku:

Rostlinné oleje

Rostlinné oleje zdroj: biooo.cz

Naprosto přírodní variantou ochrany před sluncem jsou potom některé druhy rostlinných olejů, které disponují přirozeným slunečním filtrem. Velkou výhodou je, že všechny z těchto olejů jsou multifunkční a nemusíme po létě řešit, jestli a jak je následně využijeme. Zrovna tak můžeme oleje libovolně míchat a tím si vytvořit vlastní opalovací olej s právě takovou ochranou a pěstícími vlastnostmi jaké potřebujeme. Výhodou oproti minerálním filtrům je jejich naprostá prodyšnost, kdy je kůže chráněná, ale stále může dobře dýchat.

Bezkonkurenčně nejlepší je olej ze semen maliníku, který jako jediný chrání proti záření obou vlnových délek, tedy proti UVA i UVB a disponuje ochranou adekvátní filtru spf 28-50. Dalšími oleji s přirozeným spf jsou olej z karotkových semen spf 38-40, olej z obilných klíčků spf 20, avokádový olej spf 4-15, kokosový olej spf 2-8, olivový olej spf 2-8, makadamiový olej spf 6, mandlový olej spf 5, bambucké máslo spf 3-6, jojobový olej spf 4, sojový olej spf 10, konopný olej spf 6. Nicméně v případě používání rostlinných olejů jako ochrany před sluncem musíme mít na zřeteli, že kvalita oleje naprosto zásadně ovlivňuje jeho vlastnosti. Abychom tedy dosáhli žádoucích účinků, musíme vždy použít olej lisovaný za studena, čerstvý a ideálně v bio kvalitě.

Rostlinné oleje
Olej z pšeničných klíčků 100 ml
Nobilis Tilia / 369 Kč
Olej z pšeničných klíčků je bohatým zdrojem živin, které ochraňují pokožku i celý organismus před známkami předčasného stárnutí. Je vhodný pro ošetření suché zralé pokožky i masáže těla.
Detail produktu