Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Mléčná krása

Mléčná krása Kosmetika z obsahem mléka není jenom pro Kleopatru.
Hana Bartušková
5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

Kozí, oslí nebo velbloudí?

Kozí, oslí nebo velbloudí zdroj: shutterstock.com

Stále používanější je kozí a oslí mléko. Především oslí mléko bylo využíváno pro kosmetické účely už před mnohými staletími, bylo tradiční součástí mýdel a dalších kosmetických přípravků. Není náhodou, že právě oslí mléko bylo tajemstvím královny Kleopatry pro zachování krásy a jemnosti pokožky. Oslí mléko je velmi podobné našemu mateřskému mléku, díky tomu je dobře tolerováno jak naším zažívacím traktem tak i pokožkou. Oslí mléko obsahuje několikrát větší množství vitaminu C než mléko kraví, je výživnější a bohatým obsahem především esenciálních mastných kyselin přispívá k pružnosti a jemnosti pokožky. Urychluje také hojení, podporuje regeneraci a zklidňuje zarudnutí.

Velmi oblíbené je i kozí mléko. To je vhodné pro léčbu vyrážek a ekzému, je velmi dobře tolerováno i citlivou a dětskou pletí. Na rozdíl od kravského mléka jsou kozí mléčné produkty výživnější, obsahují více proteinů, vitamínů, železa, sodíku, vápníku a draslíku. Kozí mléko je velmi často využíváno pro výrobu mýdel, která jsou poté vhodná i pro přecitlivělou a jemnou kůži. Kozí mléko uklidňuje a předchází podráždění pokožky, blahodárně působí na ekzémy, akné i další kožní problémy.

Exotické velbloudí mléko je známé pro své regenerační účinky. Obsahuje velké množství tuků a bílkovin a kyselinu alfa-hydroxylovou, která zlepšuje tonus pleti a vyhlazuje vrásky. Oproti kravskému mléku má trojnásobné množství vitaminu C a desetinásobek železa. Dále obsahuje vápník, vitaminy B a draslík. Je hypoalergenní a antibakteriální. Jeho bohaté složení je doporučováno při lupénce nebo rakovině kůže. Vysoká koncentrace vitaminů a živin ve velbloudím mléce prospěje každému typu pleti.