Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Olej nebo sérum?

Olej nebo sérum? Dopřejte své pokožce pleťové sérum.
Hana Bartušková
4,4 5
10

Přejít na sekci článku:

Jak na přírodní sérum?

Jak na přírodní sérum? zdroj: shutterstock.com

Sérum v péči o pleť představuje určitou nadstavbu. Není totiž nutné ho kupovat a používat, ale pokud už si ho pořídíte, tak litovat určitě nebudete. Sérum je určené pro řešení problémů s pletí. Dokáže zamezit tvorbě akné, zvyšuje hydrataci nebo regeneraci pokožky. Sérum má efektivnější a především koncentrovanější složení než běžný pleťový krém, a proto také bývá častěji dražší. Umí toho totiž víc než obyčejný krém nebo čistý olej.

Pokud jste zastánci tříkrokové péče o pleť, tak víte, že pleť potřebuje vyčistit – tonizovat – hydratovat. Na vyčistění je skvělé přírodní mýdlo nebo čistící gel. K tonizaci vám poslouží květinová voda nebo přírodní tonikum. A všechno završíte hydratačním krémem. Kam tedy patří sérum? Však to je navíc? Takže jako čtvrtý krok?

Pro ideální účinnost je nejlepší sérum aplikovat jako třetí krok, tedy po umytí a tonizaci pokožky namažete sérum a teprve poté váš běžný krém. Sérum má totiž většinou lehčí a výživnější konzistenci než krém, lépe se tak vsákne do pleti a teprve poté vše jakoby zafixujete krémem. Pro dokonalou péči. Navíc olejová séra často krém nahradí, především u mastné nebo normální pleti ho už nebudete ani potřebovat.

Související produkt
Xingu Age perfect pleťové sérum 30 ml
Santaverde / 2624 Kč
Pleťové sérum dodává zralé pokožce potřebnou výživu a hydrataci, působí proti vzniku vrásek a eliminuje negativní účinky slunečního záření.
Detail produktu