Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Péče o pleť v zimě

Péče o pleť v zimě Víte, co vaše pleť v zimě skutečně potřebuje?
Renata Ježková
5,0 5
3

Péče o pleť v zimě zdroj: shutterstock.com

Jak se starat v zimě o vlasy už tady bylo. Svoji péči samozřejmě potřebuje i pleť, ale to je asi zbytečné zdůrazňovat. Víte ale, co vaše pleť v zimě opravdu potřebuje? Většina z nás se domnívá, že na zimu je potřeba vyměnit náš krém za hutnější, ale to může mít často za následek ucpané póry a neplechy na pleti, protože přidáme-li k tomu vytápěné prostory a přechody z tepla do zimy, tak pleť v zimě často příliš šťastně nevypadá, přestože se ji snažíme hýčkat všemožně výživnými přípravky. Každá pleť je individuální, přesto můžeme najít pár osvědčených pravidel, která platí bez ohledu na typ pleti.

Přejít na sekci článku:

Pomáhat a chránit

Pomáhat a chránit zdroj: shutterstock.com

To je základ péče o pleť, ať se děje cokoliv. Pomoci jí, když si nedovede pomoct sama a ochránit ji před vlivy, na které není připravená. Což v zimě není ani tak mráz, ale spíš naše neustálé přesuny z tepla do zimy. Mezi teplotou v místnosti a venku mohou být rozdíly i pár desítek stupňů a pleť toto všechno musí nějakým způsobem zvládnout. My se oblečeme a svlečeme, ale naše pleť takovou možnost nemá. Musíme tedy péči přece jen trochu přizpůsobit změněným podmínkám.

Co to přesně znamená? Začít můžeme od podlahy, tedy pardon - od čištění. Základem by totiž mělo být nezatěžovat pleť víc, než je nutné a proto si v zimě odpustíme přespříliš důkladné čištění a peelingy. Naopak přidáme na hydratačních a výživných maskách. Velkým hitem jsou celonoční masky - tedy takové, které večer naneseme a ráno smyjeme. Ale pokud chcete tento efekt pouze vyzkoušet nebo nemáte rádi v koupelně příliš mnoho produktů, stejnou službu vám udělá i hodně hutný krém.

Skvělou volbou je pro tento účel dětský měsíčkový ochranný balzám od Weledy. Nehleďte na to, že je označen jako dětský (i když v případě, že děti máte, tak se přimlouváme, abyste jim ho alespoň občas také půjčili). Sezamový a mandlový olej pleť vyživí, lanolín a včelí vosk omezí ztrátu vody a měsíčkový extrakt zahojí a zregeneruje vše, co půjde a ještě víc. Ráno pak pleť normálně umyjete nebo - což je v zimě ještě lepší - pouze dočistíte hydrolátem nebo jemným tonikem. Pleť zůstane vyživená a hebká a vy následně můžete použít svůj běžný denní krém, který vám dovolí bez problémů nanést makeup.

Související produkt
Baby Měsíčkový ochranný balzám 30 ml
Weleda / 219 Kč
Intenzivní ochranný balzám brání jemnou dětskou pleť před dehydratací, podrážděním i vznikem zánětů. Balzám je bohatý na množství pečujících olejů a vosků, které citlivou pleť spolehlivě chrání.
Detail produktu