Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Pořiďte si sexy nohy na léto

Pořiďte si sexy nohy na léto Do města na procházku, na večeři s přáteli, na dovolenou nebo jen do práce - sexy nohy nemusíte mít jen na slavnostní příležitosti.
Kristýna Lexová
5,0 5
6

Pořiďte si sexy nohy na léto zdroj: unsplash.com

Máme tu konečně prvních pár opravdu teplých dní a spolu se stoupajícími teplotami také zkracujeme délku svých sukní a kalhot. Je na čase ukázat nohy v celé jejich kráse! Ženské nohy se již od pradávna těší veliké pozornosti - a je proč. Nic nedokáže upoutat oko lépe, než ladná chůze a dokonale jemná pokožka. Jelikož nohy ale během zimy trpí v uzavřených botách a teplém oblečení, tak náš první pohled na ně po tomto náročném období nebývá zrovna lichotivý. Proto se hodí věnovat právě teď nohám extra péči.

Krok 1: zbavte nohy suchých šupinek a hrubých pat

Pokožka nohou může být po zimě velice často vysušená a objevují se na ní suché šupinky. Proto v prvním kroku určitě věnujte pozornost důkladnému peelingu, například s obsahem krystalků cukru nebo mořské soli. Peeling dokonale odstraní všechny odumřelé kožní buňky a suché šupinky jako mávnutím kouzelného proutku zmizí. Masáž s peelingem navíc podpoří cirkulaci krve v pokožce, a tím i urychlí detoxikaci a stimuluje lymfatický systém. Peeling pak také zvýší schopnost vstřebávání vyživujících a hydratačních mlék, krémů a olejů.

Nezapomeňte dopřát pořádné lázně také svým chodidlům. Ty vás nesou celý život, proto byste jim měli trochu té láskyplné péče ukázat. Odmočte chodidla v horké lázni se solí do koupele, sůl pomůže nejen s kdejakými kožními nemocemi, ale také skrze chodidla do těla dostanete potřebné minerály. Navíc takovou lázní i ulevíte svalům na nohou. Po 10 minutách by měla kůže na patách změknout a jít snadno obrousit. A stejně, jako jste si udělali peeling na nohou, ho můžete dopřát i svým chodidlům, tím docílíte opravdu hladkých pat.

Krok 2: rozlučte se s křečovými žílami a celulitidou

Pokožku nohou pak můžete hýčkat celou řadou pečujících a léčivých produktů s vysokým obsahem bylin. Pokud vás trápí křečové žíly či rozšířené povrchové žilky, použijte speciální přípravek, který zpevňuje stěnu drobných cév a podporuje jejich pružnost. Hledejte ve složení přípravků arniku, vilín nebo dub letní. Nezapomeňte také na péči proti celulitidě a každý večer věnujte nohám několikaminutovou masáž se speciálním přípravkem - například s obsahem kofeinu, výtažku ze skořice nebo břízy, které pokožku probouzí k životu, prohřívají ji a podporují odplavování škodlivých látek z těla.

Krok 3: nohy krásné na pohled a jemné na dotek

Hydratace je alfa a omega v péči o pokožku, to platí samozřejmě i v oblasti nohou. Vydatné tělové mléko, tělový olej s bylinnými výtažky či například obyčejné kakaové nebo bambucké máslo dokonale vyživí vysušenou pokožku, vyhladí ji a chrání ji proti podráždění a opětovnému vysušování. Vyživená pokožka se tak krásně leskne a snadno upoutá pozornost kdejakých očí.

Krok 4: dejte nohám barvu dřív než slunce

Pokud jsou vaše nohy po zimě skutečně bledé, tak trochu barvy před “zásahem” prvních slunečních paprsků dodá samoopalovací krém. Díky němu budou vaše nohy jako sluncem políbené a nebudete se muset obávat sebekratší sukně. Toto léto budou totiž vaše nohy skutečným centrem pozornosti!

TIP: Nebaví vás to nekonečné holení? Zkuste cukrovou depilační pastu. Má čistě přírodní složení, takže se nemusíte bát ničeho bát. Je šetrná k pokožce a vytrhávání nebolí tolik jako s voskem nebo strojkem. :)