Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Pupínkový detektiv: akné v zimě

3,8 5
4

Přejít na sekci článku:

Jak vybrat ten správný krém?

Jak vybrat ten správný krém? zdroj: shutterstock.com

Pokud máte mastnou, aknózní nebo mladou problematickou pokožku, nejčastěji nejspíš intuitivně saháte po lehkých gelových konzistencích a po fluidech, které se hned vstřebávají a pleť nezatěžují. V zimě ale lehká péče, která vám tak moc vyhovovala v létě, nemusí stačit. Pokožka bude málo hydratovaná, suchá, budou se tvořit šupinky a pleť bude podrážděná. To jen může přispět k další tvorbě pupínků nebo černých teček.

Druhým extrémem je situace, kdy chcete vysušování pleti ve studeném počasí předejít. A tak se začnete mazat něčím mastným, olejovým, hutným a výživným. No a mastná pokožka takovou přemíru výživy nezvládne a reaguje na ni ucpáním pórů a vznikem dalších pupínků nebo akné. Takže jak najít tu správnou rovnováhu, aby byla pokožka dostatečně vyživená a hydratovaná, ale aby ji nadměrná péče nezatěžovala?

Musíte sáhnout po správném krému. Vybírejte nejlépe podle stupně komedogenity jednotlivých složek v krému. A nebo si nechte svou oblíbenou protipupínkovou péči, ale vytuňte ji proti zimním neduhům. Sáhněte po čistém bambuckém másle nebo arganovém oleji. Obě složky jsou pro aknózní pleť naprosto bezpečné a navíc dokáží zabránit zimnímu vysušování pleti.

  • Ráno: Naneste svou obvyklou péči. Jdete ven a chcete chránit pokožku před chladem? Smíchejte svůj oblíbený tekutý make-up s kapkou arganového oleje. Získáte tak vysoce výživný make-up, který se snadno nanáší, dokonale přilne k pleti a navíc vás ochrání i proti chladu.
  • Večer: Pleť odličte a vyčistěte. Místo obvyklé noční péče použijte bambucké máslo. Nanášejte ho na vlhkou pokožku a nechte vstřebat. Bambucké máslo můžete použít i jako určitou nadstavbu vaší běžné péče. A nebojte se, bambucké máslo je sice mastné, ale póry neucpává a pokožku nezatěžuje.