Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Pupínkový detektiv: když dobré je špatné

Pupínkový detektiv: když dobré je špatné I dobré věci můžou být bohužel komedogenní.
Hana Bartušková
4,5 5
2

Přejít na sekci článku:

To paradoxní

To paradoxní zdroj: shutterstock.com

Bylo ovšem v několika studiích prokázáno, že v řase se nachází i látky, které naopak pomáhají akné léčit. Jde především o mastné kyseliny, které mají na pokožku podobné účinky jako kyselina salicylová, což je jeden z nejznámějších protipupínkových bojovníků. Mastné kyseliny v řasách působí antibakteriálně a bojují na pokožce proti vzniku akné.

Pozitivní vliv má i konzumace těchto mastných kyselin, jsou totiž velmi podobné složení rybího oleje, což je zázrak pro krásnou pleť. Jako potravinový doplněk rybí olej a vodní řasy pozitivně působí na kvalitu pleti a vlasů a posilují obranyschopnost. Řasy tak můžou být jak prospěšné v boji proti akné, tak i v podstatě škodlivé a způsobující akné.

Takže co s tím? Opravdu záleží na vaší pleti a vašem těle. Pokud máte suchou pokožku, tak řasa v kosmetice vám dodá regeneraci, hydrataci i výživu. Stejně tak pokud máte pokožku normální, tak řasa třeba jako potravinový doplněk dokáže podpořit krásu vaší pleti. Ale pokud máte problematickou pleť s akné a černými tečkami, tak možná právě řasa v kosmetice nebo v oblíbené sushi rolce může za invazi pupínků, kterou jste nečekali a hlavně ani nezvali.