Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Pupínkový detektiv: opalovací krémy

Pupínkový detektiv: opalovací krémy Vybrat si opalovací krém pro problematickou pokožku není jednoduché.
Hana Bartušková
0,0 5
1

Přejít na sekci článku:

Jaký opalovací krém?

Jaký opalovací krém? zdroj: biooo.cz

Opalovací krémy rozdělujeme do dvou základních skupin. Chemické a fyzické. Každá z těchto skupin funguje na jiném principu a na kůži se jinak chová.

Chemické opalovací krémy obsahují chemikálie, které absorbují škodlivé sluneční paprsky. Škodlivé UV záření nedokáže přes vrstvu opalovacího krému projít, a nemá tak ani možnost působit na pokožku. Tyto chemické složky se vlivem slunečního záření postupně rozpadají a je vhodné doplňovat pleti vrstvu krému po asi dvou hodinách. Velkou výhodou chemických opalovacích krémů je to, že jsou poměrně krémové a pomáhají pleti s hydratací a výživou.

Fyzické opalovací krémy fungují na principu odrážení slunečních paprsků. Existují dvě látky, které takto blokují sluneční paprsky: oxid zinečnatý a oxid titaničitý. Na rozdíl od chemických opalovacích krémů ty fyzické zůstávají na pokožce po celý den a poskytují ochranu proti slunečnímu záření na delší dobu. Často mají ovšem na pokožku vysušující efekt a také zanechávají bílý povlak. Výhodou fyzických opalovacích krémů je také to, že poskytují ochranu před UVA i UVB zářením, zatímco chemické látky jsou většinou jednostranné, a působí tak pouze na jeden druh slunečních paprsků. Pro plnou ochranu proti UVA i UVB záření se musí chemické látky kombinovat.

Související produkt
Aloe vera gel Pur 100 ml
Santaverde / 524 Kč
Aloe vera gel bez parfemace dodává pokožce hydrataci, zklidňuje podráždění a podporuje její přirozenou regeneraci.
Detail produktu