Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Pupínkový detektiv: přírodní másla

Pupínkový detektiv: přírodní másla Jak moc jsou komedogenní rostlinná másla?
Hana Bartušková
5,0 5
8

Pupínkový detektiv: přírodní másla zdroj: shutterstock.com

Otestujte si svou vlastní kosmetiku! Neucpává vám náhodou póry a nezpůsobuje akné?

Namazat se nějakým tím máslem je tak příjemné. Bambucké nebo kakaové, sice je to trošku mastné, ale zase se vaše pleť bude cítit jako v bavlnce. Přírodní másla patří mezi tajemství krásy pleti mnoha kultur třeba v Africe už celá staletí, másla jsou jemná, výživná a regenerační. A taky pěkně mastná, což prý může způsobovat akné a ucpávat póry. Ale není máslo jako máslo. Nebo jak to tedy s těmi másly je? Jsou komedogenní? A udělají se vám z nějakého toho másla pupínky jen proto, že je tak mastné?

Přejít na sekci článku:

Bambucké máslo

Bambucké máslo zdroj: shutterstock.com

Co umí? Bambucké máslo je především regenerační ďábel. Hojí poškození pokožky, vyživuje, regeneruje a obnovuje. Navíc přirozeně obsahuje sluneční filtr, a chrání tak i proti sluníčku a spálení pokožky. Působí antioxidačně, promašťuje pokožku a posiluje ji proti tvorbě vrásek. Zvyšuje elasticitu a pružnost.

Konzistence? Je mastné, ale v rámci možností se rychle vsakuje. Tělesným teplem se rozpouští a vytváří hutnější olejovitou hmotu, která se snadno nanáší.

Komedogenní stupeň? 0

Konečný verdikt? Po bambuckém máslu klidně sáhněte. V čisté formě ho můžete bez problémů používat jako pleťový krém. Bambucké máslo i odlíčí nebo ochrání proti slunci i studenému počasí. Pokud máte mastnou pleť, tak bambucké máslo volte spíše jako součást lehčího pleťového krému, skvěle funguje třeba v kombinaci s konopným olejem nebo Aloe vera.

Související produkt
Balzám bio karité Bambucké máslo 50 ml
Saloos / 135 Kč
Bambucké máslo je zázračné. Dokonale hydratuje, zjemňuje a regeneruje suchou a popraskanou kůži a chrání ji. Působí blahodárně na pleť postiženou ekzémy a lupénkou. Je vhodné i pro malé děti.
Detail produktu