Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Pupínkový detektiv: přírodní másla

Pupínkový detektiv: přírodní másla Jak moc jsou komedogenní rostlinná másla?
Hana Bartušková
5,0 5
8

Přejít na sekci článku:

A co další?

A co další? zdroj: shutterstock.com

Mangové máslo má hutnější a mastnou konzistenci, která se blíží kakaovému máslu. I složení a vysoký obsah antioxidantů je podobné kakaovému máslu. Na rozdíl od něj je ale mangové máslo spíše nekomedogenní, je mnohem vhodnější pro aknózní pokožku, které pomáhá s regenerací a hojením pupínků.

Kokosové máslo je velmi podobné kokosovému oleji a stejně jako olej je i máslo vysoce komedogenní. Měli byste se tak rozhodně vyhýbat tomuto máslu v pleťových krémech a další péči, může totiž výrazně ucpávat póry a způsobovat akné.

Avokádové máslo je zase podobné avokádovému oleji. Je mírně komedogenní, vhodné pro suchou a citlivou pokožku, kterou vyživuje, regeneruje a posiluje. Přirozeně chrání proti slunečnímu záření i proti poškození pokožky při chladném počasí. Je vhodné spíše pro suchou pleť, pomalu se vsakuje, a není tak úplně ideální volbou pro mastnou problematickou pokožku.