Recenze: Balzám na rty Dr. Bronner's (pomeranč a zázvor)

5,0 5
2

Recenze: Balzámy na rty Dr. Bronners (pomeranč a zázvor)zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Balzámy na rty jsou moje celkem velká úchylka. Mám jich v šuplíku vždy dostatek a pořád kupuju nové. Porovnávám složení, které je lepší, které voňavější a které výživnější. Obzvlášť rýpavá jsem ohledně konzistence, protože ta musí na rtech tát a hezky se vstřebávat, zároveň ze rtů nesmí během pár minut zmizet. A taky nesmí vytvářet takový ten nepříjemný film, jako to umí vazelína a minerální oleje.

Prostě sečteno podtrženo, hledám balzám, kterým stačí rty přemáznout jenom jednou za čas, ze rtů ho hned neslíznete a ochrání jemnou kůži před popraskáním i v zimě. Při svém hledání jsem toho vyzkoušela už dost, sáhla jsem i po mnoha profláklých a opěvovaných značkách, ale ve většině případů jsem byla spíš zklamaná. A dost možná v důsledku toho jsem si koupila Dr. Bronnera. Nic se o něm neříká (alespoň u nás), má lehce nezajímavý až nudný obal a i složení vypadá tak nějak normálně a průměrně.

No dobře, tomu složení bych docela křivdila: je pěkné. Balzámy od Bronnera obsahují avokádový, jojobový a konopný olej pro výživu a včelí vosk pro ochranu. Složení je pak ještě doplněno o éterické oleje podle jednotlivé příchuti. Nic zbytečné dlouhého. A to mě právě mírně znervózňovalo. Můj předešlý balzám měl INCI celkem dlouhé a nabité nejrůznějšími zajímavými výtažky extrahovanými CO2, takže jsem na Bronnera koukala tak trochu jako na chudého příbuzného. Ale první kontakt mě přesvědčil o opaku.

Recenze: Balzámy na rty Dr. Bronners (pomeranč a zázvor)

Sáhla jsem po variantě s pomerančem a zázvorem. Je to neobvyklé, je to podzimní a hřejivé a hlavně… při aplikaci balzám voní jako zázvorová limonáda! A taková příchuť se prostě neodmítá! Ale Bronner má i jiné přednosti než jenom slibnou vůni. Na rtech opravdu taje a hezky se vsakuje, přesto nemá takovou tu vodovou konzistenci, díky které musíte rty co pár minut přemazávat. Bronner se vsákne, ale zůstane na rtech, pečuje a jen tak ho neslíznete.

Hodnotit účinnost balzámu na rty je těžké, každý to máme jinak a máme jiné požadavky. U Bronnera si ale dovolím říct, že bude vyhovovat většině z nás. Má příjemnou konzistenci a dobře se vstřebává. Nelepí, rychle se vsákne a přesto se nemusí aplikovat co pět minut. Zanechá rty krásně vláčné, zabrání jakýmkoliv prasklinkám a suchým šupinám. A co je na tom nejlepší, je ona úžasná vůně zázvorové limonády!

Dobře, uznávám, že to nemusí být pro každého to pravé ořechové, ale i když si chce přesto užít účinků Bronnera, může sáhnout po čisté variantě Naked bez éteráků, nebo limetě s citronem či peppermintu. Ale zázvorová limonáda je beztak nejlepší!

Jak se vám článek líbil?