Recenze: Barevný balzám na rty Dizao

3,5 5
4

Dizao barevný balzám na rty Oleandrzdroj: BIOOO.CZ

I když jsem velký nadšenec do přírodní kosmetiky, její dekorativní části se vyhýbám. Ne snad proto, že by byla nekvalitní, většina značek má právě naopak vynikající produkty, ale spíš na to líčení prostě tolik nejsem. Přes zimu si vystačím s lehkým tónovacím krémem a řasenkou, v létě většinou nepotřebuji ani to. Ani náhodou se ale neobejdu bez něčeho na rty. V kabelce s sebou neustále nosím jeden ze svých balzámů, kterých mám velkou zásobu (ideálně jeden do každé kabelky a jeden na doma). Před nedávnem jsem objevila skvělé balzámy na rty značky Dizao a rozhodla jsem se vyzkoušet jeden z jejich barevné řady. Od té doby se bez něj neobejdu!

Balzámy na rty Dizao na první pohled zaujmou svým hravým designem. Každá krabička je krásně pomalovaná buď květinou v případě barevných balzámů, nebo charakteristickou ingrediencí v případě těch bezbarvých (například rakytník, skořice nebo granátové jablko). Barevné balzámy Dizao mají na výběr z velkého množství barevných odstínů, od nenápadných až po hodně výrazné, každý si tedy najde ten pravý. Jejich složení je navíc vážně úžasné! Na prvním místě je výživný ricinový olej, který jemné rty důkladně promastí a zabrání jejich popraskání, následuje regenerační jojobový olej a v závěsu kokosový a slunečnicový olej. Pevnou strukturu dodává balzámu karnaubský vosk, který se získává z listů palmy karnaubové, antibakteriální včelí vosk a také bambucké a kakaové máslo, které rty zvláční a vyživí. Barevný balzám Dizao je také plný rostlinných výtažků. Obsahuje výtažek ze semen pomela, z citrónové kůry a z listů rozmarýnu – díky tomu má i lehké protizánětlivé účinky a je plný vitaminů a antioxidantů. Navrch je obsažena ještě kapka mátového oleje, který balzámu dodává specifickou větrovou vůni.

Hlavní složkou balzámů na rty Dizao je výživný ricinový olej.

Při výběru odstínu barevného balzámu jsem si všimla, že některé z nich mají trošku hutnější konzistenci a více kryjí, a některé jsou o něco hladší a rtům dodají jen lehký nádech. Nevím ale, čím to je, jelikož ve složení jsem žádný rozdíl nenašla. Nakonec jsem se rozhodla pro více krycí odstín Oleandr. Je to hodně sytá, růžová barva, která moje rty zvýrazní, ale přitom nevypadám vulgárně, jak by tomu bylo u nějakého červeného tónu. V tomto odstínu jsou navíc i třpytky, ale nepřijde mi, že by se moje rty nějak výrazně blyštily, což mi úplně nevadí. Balzám je hodně krycí, takže jím stačí rty jen lehce přetřít, a jeho výhodou je, že hodně dobře drží. Po nanesení ho nechám chvilku „zaschnout“, i když by bylo lepší použít výraz „vpít“, protože rty nejsou ani trochu suché, a pak vydrží celkem obstojně po několik hodin. Samozřejmě nejsou rty celý den výrazně růžové, ale dlouho jim zůstane takový zdravý, růžový nádech. Pečující schopnosti barevného balzámu Dizao jsou také znatelné, protože mi rty vůbec nepraskají a jsou vláčné a hebké. Jemná mátová vůně je po prvním nanesení možná trošku zvláštní, ale rozhodně ne nepříjemná, spíše naopak.

Barevný balzám Dizao dodá rtům zdravou barvu!

Celkově jsem s barevným balzámem Dizao moc spokojená a časem určitě vyzkouším i jejich klasickou bezbarvou variantu. Myslím si, že je to skvělá alternativa k obyčejné rtěnce, jelikož rty nejen zvýrazní, ale i zvláční a vyživí. Navíc je takový hezky zabalený balzám na rty pěkným dárkem pro každou ženu. Balzámů a rtěnek totiž není nikdy dost!

Jak se vám článek líbil?