Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Březový olej na celulitidu Weleda

Recenze: Březový olej na celulitidu Weleda Březový olej na celulitidu od Weledy má skvělé účinky z dlouhodobého i krátkodobého hlediska.
Jana Konečná
5,0 5
4

Recenze: Březový olej na celulitidu Weleda zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Na celulitidu jsem nikdy netrpěla. Opravdu nikdy. Dokonce jsme měli ve škole přednášku od jedné kosmetické firmy, která nám případný stupeň měřila pomocí termofolie. Já jsem byla jedna ze dvou šťastlivkyň, které nenaměřili ani ten nejmenší, jinak prakticky okem skoro neviditelný, první stupeň. To se ale všechno změnilo poté, co jsem začala brát hormonální antikoncepci. Kromě zadržování vody, nabrání pár kil, bolestí hlavy a šíleného střídání nálad se objevila i ta mrcha celulitida. Antikoncepci sice už pár let neberu a všechno, zdá se mi, se upravilo do normálu, jen ta celulitida se mě fakt zuby nehty drží.

Co ovlivňuje celulitidu?

Proto jsem se rozhodla vyzkoušet, jestli by mě Březový olej od Weledy v mém snažení se celulitidy zbavit nepodpořil. Píšu schválně „nepodpořil“ a ne „nezbavil“, protože za celulitidou může stát celá řada faktorů – genetické dispozice (prostě se vám tuk ukládá víc na určitých partiích), nezdravé stravování, nedostatečný pohyb, stres, hormonální antikoncepce a další. Je mi tedy jasné, že pokud budu jenom sedět na zadku a ládovat se u toho hranolky, tak pouhé nanášení nějakého kosmetického přípravku mě celulitidy nezbaví. Proto jsem se rozhodla přidat Březový olej jen jako něco navíc, a nečekala jsem od něj, že celý problém vyřeší za mě. Cílený útok proti celulitidě jsem se rozhodla spojit s jarním detoxem.

Bříza a výtažky z ní se k jarnímu detoxu náramně hodí. Březová míza totiž obsahuje látky, které aktivují vyplavování odpadních látek z těla a taktéž pomáhají tělu se zbavit nadbytečně zadržované vody. A právě na jaře jsou v bříze tyto látky maximálně koncentrované. Anticelulitidní kúru můžete tedy ideálně právě v tomto čase podpořit popíjením březové šťávy nebo čaje z čerstvých březových listů. Ale k věci – jak tedy zafungoval konkrétně Březový olej?

Složení a účinky Březového oleje na celulitidu

Olej má poměrně jednoduché přírodní složení (podobně jako většina přípravků od Weledy). Nenajdete v něm žádné dlouhé, chemicky znějící názvy složek, u kterých vůbec netušíte, o co se jedná (v jiném případě můžete tento problém vyřešit v naší encyklopedii ;) ). Základ oleje proti celulitidě tvoří meruňkový a jojobový olej, doplněný o olej z pšeničných klíčků. Všechny tyto tři rostlinné oleje mají výborný regenerační potenciál, jsou vhodné pro všechny typy pokožky a výborně se vstřebávají. Při aplikaci Březového oleje je to opravdu poznat – velice rychle se vstřebává, pokožka po něm nezůstane zbytečně mastná a můžete se tak skoro hned po aplikaci obléct.

Dále je v oleji samozřejmě obsažen i výtažek z břízy. Kromě něj je však Březový olej obohacen ještě o extrakt z rozmarýnu a listnatce ostnitého. Prokrvující účinky rozmarýnu a jeho krásnou bylinkovou vůni dobře znám, ale po účincích listnatce jsem musela zapátrat. Objevila jsem, že při boji proti celulitidě nám ostnatec může být užitečný především svými odvodňujícími účinky.

Březový olej díky přírodním výtažkům a parfemaci z éterických olejů krásně voní po citrusech a bylinkách s lehce nasládlými podtóny. Musím říct, že rozdíl pocítíte hned po aplikaci. Pokožka na problematických místech je opravdu úžasně jemná a krásně hladká na pohled i na dotek. Neříkám, že vám Březový olej proti celulitidě hned po prvním namazání vyhladí krátery na kůži při celulitidě druhého nebo třetího stupně, ale zpevnění je opravdu viditelnější. Díky tomuto poměrně rychlému efektu je olej podle mě velice vhodný, když se potřebujete rychle blýsknout v krátkých kraťáskách nebo v plavkách. Efekt je však jenom krátkodobý, pokud další den aplikovat olej zapomenete, pokožka se vrátí do víceméně stejného stavu, v jakém byla v den před tím.

Olej s výtažky z břízy ale funguje výborně i z dlouhodobého hlediska. Řekla bych, že při pravidelném každodenním používání se mi stav pokožky velice zlepšil a celulitida už není taková hrůza jako na začátku. Ke konci jsem to ale začala klasicky flákat a olej s bídou nanesla tak dvakrát do týdne. Pořád ještě není pokožka dokonale hladká, jak bych si představovala, ale myslím si, že kdybych vydržela v té důsledné každodenní aplikaci, tak by se celulitidy opravdu dalo zbavit. Musím s čistým svědomím říct, že Březový olej na celulitidu od Weledy je ten nejlepší přípravek proti celulitidě, který jsem kdy měla. S přírodních přípravků na celulitidu jsem toho sice zatím moc nevyzkoušela, ale s těmi drogerkovými se nedá ani srovnávat!