Recenze: Čistící pleťová maska s bahnem Mádara

5,0 5
3

Čistící pleťová maska s bahnem Mádarazdroj: BIOOO.CZ

V nabídce skvělé lotyšské značky Mádara dlouho chyběla nějaká pleťová maska, takže jsem byla nadšená, když do sortimentu zařadili na sklonku minulého roku hned dvě! Jedna je rozjasňující a obsahuje AHA kyseliny, druhá je čistící a základní složkou je bahno ze severského jezera. Rozhodla jsem se vyzkoušet právě tu bahenní, jelikož většina takových masek obsahuje hlavně bahno z Mrtvého moře, které má sice báječné ozdravné účinky, ale bahno z čistého severského jezera zní také opravdu dobře, a ještě jsem ho v žádném kosmetickém produktu neviděla.

Hlavní složkou čistící pleťové masky s bahnem je samozřejmě bahno, konkrétně typ sapropel. Jedná se o organický sediment, který je bohatý na minerální látky, vitaminy (hlavně ty skupiny B), enzymy a aminokyseliny, takže má výrazné čistící a léčebné účinky. Pomáhá podporovat přirozenou ochrannou vrstvu pleti, vypíná ji, reguluje tvorbu kožního mazu, stahuje rozšířené póry a dokáže vstřebat i hluboko usazené nečistoty a toxiny. Bahno má velice tmavou barvu, což vypovídá o jeho kvalitě. Jelikož aktivní složky, které bahno obsahuje, mohou vyvolat drobné začervenání pleti nebo mírné štípání, obsahuje čistící maska ještě zklidňující levandulovou vodu. Ta má výrazné ochlazující účinky a zabraňuje tak případným nepříjemnostem. Výtažky z řasy a potočnice dodávají pleti další důležité vitaminy, posilují ji a podporují její elasticitu. Kromě toho maska obsahuje ještě dva minerály: illit a montmorillonit. Oba patří do skupiny jílovitých minerálů, které jen znásobují čistící efekt bahna.

Pleťová maska s bahnem Mádara

Jelikož mám smíšenou pleť, používám masku dvakrát týdně, jak je doporučeno v přiloženém návodu. Pleť si nejprve důkladně vyčistím a masku rovnoměrně rozetřu ještě na vlhkou pokožku. Nenanáším příliš silnou vrstvu, aby maska rychleji uschnula. Nemám příliš citlivou pleť, takže ani po několika minutách necítím žádné štípání či pálení, jen mírné pnutí. Po deseti minutách si obličej důkladně omyji vlažnou vodou a nanesu pěstící olej nebo krém. Po opláchnutí je pleť krásně rozjasněná a jemná – zdá se mi, že má maska i mírný peelingový efekt. A po několika týdnech pravidelného používání mám pocit, že se mi už tolik nedělají černé tečky, se kterými mám odjakživa problém, navíc pleť vypadá celkově zdravěji a na problémových částech se méně mastí, takže mi vyskakuje i mnohem méně pupínků.

Maska je sice bahenní, ale nemusíte mít strach, že by nějak nepříjemně zapáchala. Spíše naopak, její vůně je moc příjemná, což zapříčiňuje hlavně obsažená levandulová voda. Je poměrně dost hutná, ale když ji nanesete na vlhký obličej, bez problému ji rozetřete, aniž byste přitom vypotřebovali půlku balení.

Je samozřejmé, že naše pleť vyžaduje důkladnou péči, která nespočívá jen v každodenním čištění a mazání. Občas jí musíme dopřát i něco navíc, ať už je to jemný peeling, speciální péče v podobně různých sér, nebo právě nějaká výživná či očišťující maska. Pokud byste nějakou masku rádi vyzkoušeli, ale nevíte, po které sáhnout, čistící maskou s bahnem od Mádary vůbec nic nezkazíte. Je vhodná pro všechny typy pleti a jejími očistnými účinky bude spokojený úplně každý.

Jak se vám článek líbil?