Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Hydratační gel Santa Verde

Recenze: Hydratační gel Santa Verde Společností, které se zaměřily na výrobu přírodní kosmetiky, je každým rokem stále více. Některé z nich jsou sice méně kvalitní, ale zato jsou skvělým první krůčkem do světa lepší péče o naše tělo. Jak se postupně prokousáváte tou velkou nabídkou produktů od různých značek, zjišťujete, že vaše nároky jsou čím dál tím vyšší a že vám ani není líto dát za krém na obličej několik set korun, protože víte, že investujete do něčeho, co má smysl. A jak se v přírodní kosmetice orientujete stále více, jen tak ledajaké mazání vám už nestačí – potřebujete něco opravdu precizního, něco, co splní vaše velice přísné nároky. Mé nároky do puntíku splňuje německá značka Santa Verde. Nedávno jsem si pořídila jejich hydratační gel a musím se s vámi podělit o mé nadšení.
Sára Goldbergerová
5,0 5
4

Hydratační gel Santa Verde zdroj: BIOOO.CZ

Společností, které se zaměřily na výrobu přírodní kosmetiky, je každým rokem stále více. Některé z nich jsou sice méně kvalitní, ale zato jsou skvělým první krůčkem do světa lepší péče o naše tělo. Jak se postupně prokousáváte tou velkou nabídkou produktů od různých značek, zjišťujete, že vaše nároky jsou čím dál tím vyšší a že vám ani není líto dát za krém na obličej několik set korun, protože víte, že investujete do něčeho, co má smysl. A jak se v přírodní kosmetice orientujete stále více, jen tak ledajaké mazání vám už nestačí – potřebujete něco opravdu precizního, něco, co splní vaše velice přísné nároky. Mé nároky do puntíku splňuje německá značka Santa Verde. Nedávno jsem si pořídila jejich hydratační gel a musím se s vámi podělit o mé nadšení.

Produkty značky Santa Verde se vyznačují především tím, že neobsahují vůbec žádnou vodu. Voda se v krémech, šamponech a sprchových gelech používá hlavně jako plnidlo. Sama o sobě nám samozřejmě vůbec neškodí, je to přece jen voda, ale kolikrát platíme poměrně vysokou částku za lahvičku, jejíž obsah sestává hlavně z vody. A čím Santa Verde vodu nahrazuje? Úžasnou šťávou z aloe vera. A není to jen tak ledajaká aloe vera. Společnost Santa Verde má své vlastní pláně v Andalusii, kde rostlinu pěstuje v BIO kvalitě. Po dozrání jsou listy ručně loupány a velice šetrně zpracovány, takže si šťáva z nich zachová všechny důležité živiny. A jak jistě mnozí víte, aloe vera dělá s naší pokožkou divy: hydratuje ji, zmírňuje podráždění a začervenání, je vhodná i na velmi citlivou pleť, má hojivé účinky, podporuje obnovu kožních buněk, a navíc je vhodná na všechny typy pleti.

Listy aloe vera ukrývají dužinu, která má na naši pleť blahodárné účinky.

Rozhodla jsem se pro koupi hydratačního gelu Santa Verde ze dvou důvodů: před nedávnem jsem si pořídila klasický krém na obličej, takže jsem si nechtěla kupovat další, a chtěla jsem vyzkoušet něco s vysokým obsahem šťávy z aloe vera, hlavně kvůli hydrataci. Výhodou hydratačního gelu je, že se dá bez problému kombinovat s denním i nočním krémem, obzvlášť teď v zimě, kdy pleť potřebuje extra dávku výživy a regenerace. U hydratačního gelu Santa Verde můžu slovo „extra“ bez problémů použít. Kromě šťávy z aloe vera obsahuje ještě výtažek z černého bezu, který je bohatý na vitaminy a antioxidanty, olej z mé oblíbené pupalky dvouleté, který má vynikající regenerační vlastnosti, dále pak zjemňující mandlový olej, zklidňující výtažek z levandule, výživný mangový olej a slunečnicový olej s vysokým obsahem prospěšného vitaminu E. To by člověk neřekl, co všechno se může ukrývat v nenápadné bílé lahvičce!

Hydratační gel Santa Verde má lehkou konzistenci a velice dobře se vstřebává.

A jak hydratační gel používám? Velice malé množství rovnoměrně nanesu na celý obličej včetně očního okolí a po vstřebání se namažu buď krémem nebo pleťovým olejem. Gel se velice rychle vstřebává a nezanechává na pokožce lepkavý film, což je problém některých ne moc kvalitních aloe vera gelů. Navíc ho stačí opravdu jen pár kapek, takže při skladování v lednici vydrží velice dlouho. Pokožku příjemně zchladí, krásně ji rozzáří a zatočí s nepříjemnými suchými místy. Vhodný je ale i na mastnou pleť, protože ji vůbec nezanáší a obsažené složky působí protizánětlivě. Používám ho vlastně jako sérum a svými účinky ho i dost připomíná. Dá se ale používat i samostatně, jen je to lepší na jaře a v létě. Vůně hydratačního gelu je lehká a moc příjemná.