Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Martina Gebhardt balzám na nohy Baobab

Recenze: Martina Gebhardt balzám na nohy Baobab Balzám na nohy Martina Gehbhardt intenzivně vyživuje suchou loupající se pokožku chodidel a zanechává ji jemnější.
Martina Koubová
5,0 5
4

Recenze: Martina Gebhardt balzám na nohy Baobab zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Léto je tu a s ním i sezóna otevřené obuvi. Proto teď všichni vytahujeme pemzy, výživné krémy a každý den si poctivě mažeme chodidla, aby vypadala alespoň trochu k světu a my si beze studu mohli vzít ty nové páskové boty. Protože, co si budeme říkat, ony ty popraskané paty a loupající se chodidla na veřejnosti nevypadají zrovna dvakrát pěkně.

Letní péče o nohy je důležitá ale nejenom z estetického hlediska. V létě jsou nohy totiž více namáhány. Více je mácháme v chlorované či slané vodě, kůže je víc vysušená, praská, bolí, chodidla se více potí a sem tam se objeví i nepříjemné svědění, které může vyústit až v mykózu. Krátce řečeno, v létě by nohy měl mazat každý, i ten, koho by k tomu v průběhu roku nedotáhli ani párem volů.

Chodidla, obzvlášť paty, je žádoucí zjemnit. K tomu to účelu využívá většina výrobců tolik oblíbený glycerin, který pokožku udělá sice příjemnou na dotek, ale výživa už pokulhává. Kůže může i tak svědit, loupat se… přesně takové zkušenosti jsem měla s všemožnými lehkými krémíky. Proto jsem si na pomoc přivolala hutný balzám Martina Gebhardt Baobab, který kromě intenzivní výživy slibuje i eliminaci pocení nohou.

Věřila jsem mu už od prvního pohledu na složení. Obsahuje lanolin a včelí vosk, bambucké a kakaové máslo a pak taky samozřejmě baobabový olej. Baobab má skvělé zjemňující a regenerační účinky, přitom se olej z něj do pokožky rychle vstřebává. Navíc pomáhá hojit nejrůznější kožní problémy jako je ekzém či lupénka. Působí mírně antibakteriálně a deodoračně. Oleje a vosky tvoří krásnou hutnou konzistenci balzámu, která se na pokožce příjemně roztápí, vyživuje a chrání, zatímco extrakty z baobabu společně s esenciálním olejem ze šalvěje, výtažky z myrty a obsahem stříbra a zlata chrání chodidla před zvýšeným pocením, zápachem i vznikem kožních problémů.

Balzám má lehkou bylinkovou vůni typickou pro všechny produkty Martina Gebharadt. Někomu nemusí jít vyloženě pod nos, na druhou stranu vůně je to jemná, nevtíravá a po chvíli zmizí. Balzám dělá opravdu čest svému jménu, je velice hutný, takže jej na jedno namazání stačí malinko. Ostatně, i když si koupíte jenom vzorek, vystačí vám na vydatné namazání obou chodidel. Plné balení vám tak vydrží věky.

Sáhla jsem po balzámu, protože mě poslední dobou trápí suchá chodidla. Suchá odlupující se kůže po puchýřích z jarních bot, která se nechce ani za nic zregenerovat. Zpočátku jsem mazala měsíčkovým krémem od Weledy, pak krémem na ruce od Martiny Gebhardt, ale všechno bylo málo. Takže tenhle baobabový krém byl mou poslední nadějí.

Recenze: Martina Gebhardt balzám na nohy Baobab

Díky hutnosti a tudíž i vyšší mastnotě je balzám nejvhodnější pro namazání na noc. Natřít, nechat trochu vstřebat a natáhnout ponožky. Úplného vstřebání byste se nemuseli dočkat. Ráno jsou chodidla krásně vláčná na dotek, jemná, napitá oleji a másly. Pokud máte nožky v horším stavu a chcete, aby tento stav vydržel, chce to zpočátku mazat poctivě několik dní v kuse. U sebe jsem začala pozorovat viditelné změny k lepšímu po čtvrtém namazání. Chodidla se už dál neloupala, odřené paty neměly tak strašidelně krvavou barvu a pokožka se pozvolna začala hojit. Po deseti dnech mazání jsem dosáhla svého cíle: jemných nožek bez pozůstatků puchýřů a dalších lahůdek. Momentálně chodidla máznu jednou za dva tři dny pro udržení efektu a jsem nadmíru spokojená.

Jako bonus jsem si všimla, že při pravidelném používání opravdu funguje onen lehký deodorační efekt éteráků a drahých kovů. Není to nikterak závratné, ale chodidla se potí o poznání méně pot není tolik cítit. A to se myslím hodí nejenom na léto.

Takže pokud hledáte hutný výživný krém, který vás zbaví popraskaných pat, zahladí stopy po nevhodné obuvi a celkově chodidla zregeneruje, myslím, že jste na dobré stopě. A pokud nemáte nohy v nějak katastrofálním stavu a přesto byste chtěli účinků baobabu využít ve svůj prospěch, můžete si pořídit lehké mléko nebo sprej na nohy.