Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Olejová tužka na zjemnění nehtové kůžičky Weleda

Recenze: Olejová tužka na zjemnění nehtové kůžičky Weleda Často zanedbávaná péče o nehty způsobuje nejen třepení nehtů, ale také bolavé záděry. Olejová tužka na nehty od Weledy má čistě přírodní složení, které vám pomůže vyjít ze začarovaného kruhu lámavých nehtů.
Karolína Kinclová
5,0 5
2

Recenze: Olejová tužka na zjemnění nehtové kůžičky Weleda zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Kdo z nás neviděl ty fotografie naprosto dokonale vyživených a hydratovaných rukou, jejichž pokožka je hebká jako dětská... a k tomu ty perfektně upravené nehty, které se tváří, že ještě nikdy nemyly nádobí? Jo jo, já si taky říkala, že to musí být photoshop (občas asi je, co si budeme nalhávat). Každopádně není nereálné takových nehtů a rukou docílit. Chce to jen pár vychytávek. ;)

A tak jsem objevila klíčový produkt k takovým nehtům, byť patřím mezi lenochy a navíc mě spíše baví “multitasking” produkty - máte jeden produkt, který můžete použít na 5 různých způsobů v jednu chvíli (například takový konopný olej, který pomalu kamkoliv dáte a na cokoliv namažete, vždy to nějak prospěje). Ale zpátky k dnešní hvězdě. Tím klíčovým produktem je olejová tužka na nehtovou kůžičku od Weledy. Pokud jste, co se týče kosmetiky a té vnější péče o sebe, minimalisté jako já, tak asi právě kroutíte hlavou, co kosmetičtí inženýři ještě nevymyslí. Pokud jste milovníci a “testaři” všech extravaganzí na poli pečujících přípravků, pak se vám chystám představit nový úlovek.

Proč používat olejovou tužku na nehty od Weledy?

  1. Nehty jako z reklamy. Nehtová kůžička je sice malá část našich rukou, ale je to přesně ta malá část, o kterou když se čas od času postaráme a věnujeme ji trochu pozornosti a péče, zacelíte to nekonečné mazání rukou krémy. Mazat ruce je důležité, nechcete-li mít ve 40 letech ruce jako dělník, ale krvavé záděry a polámané nehty nejsou o nic lepší v jakémkoliv věku.
  2. Konec bolavých záděr. Máte zrovna skvělý den, všechno se daří, partner má dobrou náladu, vy máte dobrou náladu, akorát že kamkoliv sáhnete - do kapsy, peněženky nebo jen vlasů, udeří vás bolest, jak jste si zase něco chytly o záděru, která se ještě ráno tvářila nevinně. Taková záděra se zanítí a zvětší velmi snadno, prvopočátek má ale u suché nehtové kůžičky, kterou je, chcete-li předejít záděrám, potřeba promazávat oleji nebo alespoň bambuckým máslem (jeden z těch “multitasking” produktů ;)).
  3. Konec polámaných a tenkých nehtů. Zdá se vám mazání nehtů jako blbost? Pokud byste se na nehet podívali opravdu z blízka (tím myslím pod mikroskopem), zjistili byste, že nehet je porézní, tedy i do něj snadno proniknou látky a můžeme ho tak přímo vyživit. Z tohoto důvodu je například také vhodné používat podkladové laky, aby následně barevný lak nezabarvil nehet (nejčastěji do žluta). Nezapomeňte ani, odkud nehet roste a to kousek za hřbetním záhybem nehtu. Tím se znovu dostáváme k tomu, proč je důležité pečovat o nehtovou kůžičku, neboť poskytneme-li jí dostatek výživy, i nehet pak bude zdravější a jednotlivé vrstvy nehtu se nebudou lámat a třepit. Nehet tak bude silnější a rychleji poroste.
  4. Ani kapka chemie. Složení olejové tužky na zjemnění nehtové kůžičky je nadupaná příroda v malé červené tubičce. Doslova - směsi olejů (jojobový, mandlový, kokosový, z granátových semen, slunečnicový a sójový) a rostlinných výtažků bez jediné chemie.
  5. Bleskově rychlá aplikace. Vejde se všude - do kabelky, batohu, někomu i do peněženky nebo do kapsy. Akorát za ucho ji asi nedáte. Ruce si neupatláte, neboť tužka má tvarovaný aplikátor, který sám do sebe vsakuje oleje, tedy “nepřijdete” s nimi do styku. A i kdybyste přišli, směs nezanechává mastný pocit. Hrotem si jednoduše přejeďte po celém nehtu a nehtovou kůžičku vždy lehce zatlačte. Všehovšudy vám celý proces zabere jen 1 minutu.
  6. Bleskově rychlý efekt. A najednou vaše nehty vypadají, jako by zrovna dostaly dvou hodinovou péči od manikérky. Nebo jako ty z plakátů na nehtových studiích.

Summa summarum plusy

A nějaké minusy

  • pokud již máte vzniklou záděru, hrot na ni může být příliš tvrdý
  • pro dlouhodobý efekt to chce každý den obětovat tu jednu minutu, což by nakonec ani nebyl problém, ale vzpomenout si - to už je horší… O:)
Související produkt
Regenerační krém na ruce granátové jablko 50 ml
Weleda / 250 Kč
Regenerační krém s olejem z granátového jablka intenzivně regeneruje pokožku, vyživuje ji a chrání. Granátové jablko v kombinaci s dalšími výživnými oleji ruce pěstí a brání vzniku pigmentových skvrn.
Detail produktu