Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Pupalkový denní krém pro zralou pleť Weleda

Recenze: Pupalkový denní krém pro zralou pleť Weleda Před zimou nás Weleda příjemně překvapila novou pupalkovou řadou, která je vhodná především pro zralou pleť. V řadě najdeme jak pupalkový denní, noční a oční krém, tak tělový krém, sprchový krém, masážní olej a krém na ruce. Já si nedávno koupila pro pěstění pleti něco jiného, ale rozhodla jsem se, že udělám radost mamince, pro kterou je pupalková revitalizační řada přece jen vhodnější. Následující recenze tedy nebude úplně z první ruky, ale vzhledem k mým investigativním dovednostem si troufám říct, že budu schopná popsat účinky denního pupalkového krému pro zralou pleť celkem dobře.
Sára Goldbergerová
4,0 5
11

Weleda Pupalkový denní krém pro zralou pleť zdroj: BIOOO.CZ

Před zimou nás Weleda příjemně překvapila novou pupalkovou řadou, která je vhodná především pro zralou pleť. V řadě najdeme jak pupalkový denní, noční a oční krém, tak tělový krém, sprchový krém, masážní olej a krém na ruce. Já si nedávno koupila pro pěstění pleti něco jiného, ale rozhodla jsem se, že udělám radost mamince, pro kterou je pupalková revitalizační řada přece jen vhodnější. Následující recenze tedy nebude úplně z první ruky, ale vzhledem k mým investigativním dovednostem si troufám říct, že budu schopná popsat účinky denního pupalkového krému pro zralou pleť celkem dobře.

Hlavní účinnou složkou celé řady je samozřejmě olej z pupalky dvouleté, což je podle mě tekutý zázrak, především pro ženy, a svůj život si bez něj už nedokážu představit (a to nepřeháním!). Pokožku zklidňuje a harmonizuje, má silné regenerační účinky a díky vysokému obsahu kyseliny gama-linoleové podporuje elasticitu pleti a pomáhá při ekzémech či lupence. Z výživového hlediska bych pupalkový olej nazvala „ženský olej“, protože pomáhá při široké škále ženských potíží, především při bolestivé menstruaci, hormonální nerovnováze nebo při nepravidelném cyklu.

Pupalka

Když se podíváme na složení pupalkového denního krému pro zralou pleť podrobněji, zjistíme, že obsahuje velmi cenný olej se semen keře sacha inchi, se kterým se v kosmetice setkáme jen velmi zřídka. Keř sacha inchi roste v Amazonii a jeho semena mají vysoký podíl nenasycených mastných kyselin a vitaminu E, takže olej z nich obnovuje rovnováhu pleti a posiluje především zralou a suchou pleť. Základ krému tvoří výživný sezamový a makadamový olej, které pokožku zvláčňují, zabraňují tvorbě vrásek a dodávají pokožce kyselinu palmitoolejovou – té během menopauzy značně ubývá, přitom je velice důležitá pro udržení vitality pleti. Olej z pupečníku asijského pleť zklidňuje a výtažek z proskurníku lékařského zmírňuje svědění a podporuje hydrataci. Pupalkový krém je tedy nabitý složkami, které splňují všechny potřeby náročné zralé pleti.

Pupalkový krém má opravdu zajímavou vůni, která je mírně květinová a lehce kořeněná. Vůně pupalkového oleje každému nevyhovuje, ale já ho z krému ani trochu necítím. I mamce voní moc pěkně, a to si dlouho potrpěla na ošklivé, syntetické parfemace. Zkoušela jsem i sprchový krém z této řady, jehož vůně mi přijde dost podobná, a v tom jsou obsaženy esenciální oleje z magnólie a kardamomu, které tvoří opravdu hřejivou a podmanivou vůni. Konzistence krému je také velice příjemná: na první nanesení působí hutně, ale je to spíš taková lehká, hedvábná hutnost, která pokožku obličeje příliš nezatíží a nechá ji volně dýchat. Krém se rychle vstřebává, přesto je pokožka i dlouho po nanesení krému vláčná a hebká. Ani po delší době není cítit nepříjemné pnutí, neobjevují se šupinky ani suchá místečka. Obličej se ale ani příliš neleskne.

Weleda Pupalkový denní krém pro zralou pleť

Mamka měla s příchodem zimy velké problémy se suchou pletí, začala se jí dělat i nepříjemná vyrážka kolem očí, která jen zviditelňovala oční vrásky. Po několika dnech používání pupalkového denního krému se stav její pleti viditelně zlepšil, takže si ho nemůže vynachválit. Má poměrně citlivou pleť a jen tak nějaký krém jí nesedne, ale tenhle se zatím jeví úplně bez problémů.

Abych to shrnula: pupalkový denní krém pro zralou pleť tedy perfektně hydratuje a vyživuje, pleť nijak nedráždí, nelepí se a necupává póry a pokožka díky němu vypadá opravdu zdravě a svěže. Myslím si, že takový balíček pupalkové řady pod stromečkem určitě potěší každou maminku. Já Ježíška předběhnu a mamce udělám radost zbytkem pupalkové řady už teď!