Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Sérum levandule Nobilis Tilia

Recenze: Sérum levandule Nobilis Tilia Co to ty biofáze vlastně jsou? Naše pokožka je den co den vystavena nepříznivým vlivům, hlavně v létě, kdy ji vystavujeme paprskům slunce. Ty mají sice blahodárné účinky na naší psychiku, naše tělo se díky nim zásobí životně důležitým vitaminem D, ale dlouhodobé vystavování naší pokožky může nadělat velké škody.
Sára Goldbergerová
3,8 5
4

Sérum levandule Nobilis Tilia zdroj: BIOOO.CZ

Připouštím si to jen nerada, ale léto už je dávno za námi a podzim je v plném proudu. Dny jsou stále kratší, noci chladnější, stromy barevnější a potřeba být celý den zalezlá v peřině větší. Pro mnohé z nás je podzim ospalé a kvůli nedostatku slunečního svitu mnohdy i smutné období. Je to ale také ideální doba na celkovou očistu těla. Příroda prochází mnoha změnami, obrňuje se na nadcházející zimu, a stejně tak bychom měli učinit i my – posílit náš organismus tím, že ho pořádně pročistíme a připravíme se na sezónu chřipek a jiných nachlazení. Jenže očista a regenerace se netýká jen našich orgánů, souvisí i s naší pokožkou. A to je důvod, proč jsem se rozhodla vyzkoušet levandulové sérum od Nobilis Tilia, samozřejmě v kombinaci se základními séry: geranium a tymián.

Co to ty biofáze vlastně jsou? Naše pokožka je den co den vystavena nepříznivým vlivům, hlavně v létě, kdy ji vystavujeme paprskům slunce. Ty mají sice blahodárné účinky na naší psychiku, naše tělo se díky nim zásobí životně důležitým vitaminem D, ale dlouhodobé vystavování naší pokožky může nadělat velké škody. Kromě slunce naši pleť trápí například i výfukové plyny, kouření, špatná strava a stres. Všechny tyto faktory způsobují, že nesmírně důležitá enzymatická aktivita v našich buňkách je čím dál tím slabší. Možná vám to na první pohled nezní jako taková tragédie, ale enzymy jsou pro správné fungování našeho těla nesmírně důležité, protože se podílejí na všech biochemických reakcích. Bílkoviny, vitaminy, minerály, hormony – to vše pracuje tak jak má právě díky enzymům. A o co se starají enzymy v pokožce? Nahrazují staré buňky novými, podporují tok lymfy, takže pokožku čistí, podílejí se na hojení ran a zánětů, napomáhají správné hydrataci pleti. Bez enzymů by byla naše pokožka už ve dvaceti letech povadlá, vrásčitá, dehydratovaná a přecitlivělá. A právě biofáze od Nobilis Tilia podporují činnost enzymů v naší pokožce, což je něco opravdu jedinečného.

Biofází je plná řada na všechny typy pleti a dají se i kombinovat mezi sebou. Pokud ale chcete řádnou očistu a regeneraci, kromě vámi zvoleného séra byste měli použít i dvě základní. Sérum geranium se nanáší jako první, protože má prohřívací účinky a aktivuje enzymatickou aktivitu. Po vstřebání se nanáší sérum tymián, které pleť příjemně osvěží a zklidní. A nakonec můžete aplikovat jakákoliv séra vašeho výběru, samozřejmě postupně, ale na pořadí už tolik nezáleží. Všechna séra mají lehkou, mírně gelovou konzistenci. Obsahují sice éterické oleje, ale nejsou vůbec mastná a velice rychle se vstřebávají.

Já si vybrala sérum levandule, jelikož jsem po létě potřebovala pleť zklidnit a také jsem chtěla využít příznivých účinků této rostlinky na psychiku. Na podzim bývám poněkud melancholická a levandule působí jako zklidňující balzám na duši. Navíc je toto sérum vhodné pro všechny typy pleti, takže mi přišlo pro mé potřeby nejpříhodnější. Kúru aplikuji jednou denně a to večer, protože je to přece jen trochu časově náročné a ráno bych si kvůli tomu musela přivstat. Na důkladně vyčištěnou pleť nejprve rovnoměrně nanesu deset kapek séra geranium. Po chvíli mi pleť mírně zčervená a cítím jemné šimrání, ale není to vůbec nic nepříjemného. Spíš naopak – člověka potěší, když vidí, jak sérum pleť burcuje k nějaké činnosti. Počkám deset minut, během kterých si vyčistím zuby, aby mi to lépe utíkalo. Pak nanesu dalších deset kapek séra tymián. To pokožku příjemně zklidní a zchladí. Po dalších deseti minutách použiji sérum levandule. Jeho vůně je opravdu moc příjemná a uvolňující a stejně působí i na mou pokožku. Po vstřebání posledního séra použiji pleťový přípravek, na který jsem zvyklá, tedy olej nebo krém.

Biofáze od Nobilis Tilia používám už pár týdnů a výsledek je opravdu úžasný. Pleť vypadá mnohem zdravěji, je krásně projasněná, nevysušuje se, působí čistě, svěže a tolik se nemastí. Skvělé jsou i aromaterapeutické účinky obsažených olejů, které zlepšují jak moje zdraví, tak náladu. Pokud se chcete i vy na podzim důkladně zregenerovat a zároveň se připravit na nadcházející zimní období a nechcete při tom zapomenou ani na svou pokožku, rozhodně řadu sér od Nobilis Tilia vyzkoušejte. Vaší pokožce tak dopřejete opravdu výjimečnou péči.