Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Ricinový olej: všestranný lék i jed

Ricinový olej: všestranný lék i jed Ricinový olej je vhodný pro posílení suché namáhané pokožky, lámavých slabých vlasů i třepících se nehtů.
Martina Koubová
4,7 5
198

Přejít na sekci článku:

Ricin pro silné vlasy i nehty

Ricin pro ruce a nehty zdroj: shutterstock.com

Kyselina ricinolejová nepečuje nejenom o pokožku, ale i o vlasy, řasy a nehty, kterým dodává sílu, pružnost a zdravý vzhled. Vlasový zábal regeneruje suché vlasy poškozené častým žehlením, barvením i dlouhodobým pobytem na prudkém slunci. Olej se aplikuje do délek suchých vlasů i na vlasovou pokožku, pro zesílení účinku je dobré chvíli masírovat, aby účinné látky pronikly až k vlasovým kořínkům. Poté vlasy zakryjeme igelitovou fólií a případně ještě zabalíme do ručníku. Zábal necháme na vlasech působit alespoň 30 minut a olej smyjeme jemným šamponem. Díky zábalu získají vlasy objem, jsou zaceleny a rychleji rostou.

Také při aplikaci na řasy a obočí podporuje olej jejich růst, dodává objem i délku. Pro tyto účinky je ricinový olej velice oblíben a používán již po staletí. Dokonce i v dnešní době většina produktů na posílení řas obsahuje podíl či výtažky z ricinového oleje. Je ale zbytečné si je pořizovat, stačí každý večer aplikovat olej na konečky řas za pomoci kartáčku a brzy se můžete těšit z krásných zdravých řas i bez předražených kosmetických preparátů. Jediné, na co si musíte dát pozor je, aby se olej nedostal do očí. Nepříjemně pálí a způsobuje podráždění očí.

Báječné regenerační schopnosti oleje oceníte i v případě, pokud trpíte na slabé lámavé nehty, které se snadno třepí a nedorůstají kýžené délky. Ricinový olej stačí aplikovat na nehtová lůžka a nechat působit alespoň 30 minut a poté zbytky nevstřebaného oleje vmasírovat do pokožky rukou. Tento zábal je nejvhodnější aplikovat na noc, aby měl olej dostatek času pro regeneraci nehtového lůžka i samotného nehtu. Při pravidelné aplikaci již nebudete potřebovat posilující laky na nehty ani žádné vytvrzovače. Nehty budou přirozeně pevné a zdravé.