Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Růžová voda: kosmetický poklad i oblíbená pochutina

4.9 5
14

Přejít na sekci článku:

10+1 využití růžové vody nejen pro kosmetické účely

Růžová voda zdroj: shutterstock.com

1Růžová voda má skvělé zklidňující účinky na všechny typy pleti. Jedno, jestli se jedná o podráždění po holení nebo po dlouhém pobytu na sluníčku. Voda uleví od svědění i pálení, zmírní otok i zarudnutí postižené pokožky.

2 Díky krásné květinové vůni lze růžovou vodu použít jako náhražku voňavky i osvěžujícího tělového spreje. Skvěle poslouží obzvlášť v letních měsících a během teplých dní, kdy je parfém pro svou výraznou dusivou vůni nevhodný.

3 Růžovou vodu aplikujte na vatový tampon a použijte večer k odlíčení make-upu a dočištění pokožky, zatímco ráno vám poslouží místo pleťového tonika.

4 Pro snazší rozčesávání vlasů po umytí bez kondicionéru aplikujte rovnoměrně do délek trochu růžové vody. Nejenom, že vlasy tak snadněji rozčešete, ale také je posílíte a krásně provoníte.

5 Růžová voda je skvělým pomocníkem pro fixaci make-upu. Jasně, že si do obličeje nemůžete chrstnout spršku vody, ale jemná růžová mlha líčení zafixuje a zároveň vás příjemně osvěží.

6 Pokud vás trápí suchá či ekzematická pokožka, která během dne nepříjemně pne, noste s sebou růžovou vodu a podle potřeby se s ní osvěžte. Nejenom, že se pleť zklidní, ale také dostane dávku hydratace.

7 Díky skvělým regeneračním účinkům je růžová voda vhodná pro regeneraci poškozené pokožky. Poradí si se spáleninami, odřeninami i puchýři. Urychlí hojení a eliminuje viditelnost jizviček.

8 Mícháte si doma masky ze sušených směsí? Barvíte si vlasy hennou? Pak místo obyčejné vody můžete přidat tu růžovou. Umocní pozitivní účinky masky, pokožku zjemní, vypne a posílí. To samé platí i při aplikaci na vlasy.

9 Pokud používáte čisté pleťové oleje, určitě je aplikujete na vlhkou pleť. Pro navlhčení samozřejmě můžete použít kohoutkovou vodu, ale ta růžová je vhodnější. Sama o sobě pleť hydratuje, vypíná a posiluje.

10 Posilující účinky nemá růžová voda nejenom na pleť, ale i na celý organismus. Láhev růžové vody mějte v chladničce, a když na vás přijde únava nebo dokonce bolesti hlavy, napijte se.

11 Růžová voda skvěle ozvláštní nejrůznější sladké pokrmy. Můžete ji přidat do těsta na muffiny, lívance i klasické koláče. Je také vhodná pudingů, cukrových polev i sladkých omáček.