Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Silvestr na horách

Silvestr na horách Jak se nejlépe starat o pokožku na horách? Nezapomínejte na ruce ani na rty!
Anna Nádvorníková
5,0 5
1

Silvestr na horách zdroj: unsplash.com

Nový rok má své kouzlo, ať už ho trávíte doma s rodinou, v dosud nepoznaném městě, nebo třeba v přírodě. Tak či tak je noc posledního roku čarovná. Dříve, než se vrhneme do oslav, můžeme se stáhnout do sebe a projít si své zážitky, poznání a úspěchy roku předešlého a vytyčit si další možné cesty roku následujícího. Pro takové zamyšlení se hodí být někde v přírodě, kde máte nadhled. Nejlépe na horách!

Oslava dne Nového roku se na horách může protáhnout do několika dnů. Čistý mrazivý vzduch, zimní krajina, ticho a dlouhé procházky se k balancování předešlého roku hodí nejlépe. Ti akčnější vezmou lyže, běžky, boby, nebo nepromokavé rukavice na sněžné sochy. Myslete přitom ale také na svoji pleť, která potřebuje větší ochranu, než jí dáváte v teple domova.

Nejen balzámy na rty

Snad každému vadí, když mu mrazem popraská kůžička na rtech, která se pak i několik týdnů hojí a zanechává za sebou suché šupinky. Balzámy v zimě rty ochrání i hydratují a některé jim dokonce dodají lesk nebo jemnou barvu jako při použití rtěnky. Italská značka PuroBIO nabízí celou řadu úžasných hydratačních balzámů. Některé jsou tónované, jiné revitalizační a další velmi výživné. Třeba taková maska na rty, která se do jemné kůžičky pusy nejlépe vsákne, pokud ji předtím lehce přejedeme jemným scrubem. To všechno má PuroBIO v zásobě, tak si pojďme trochu pohrát! Mezi naprosto nezbytnou kosmetickou výbavu na zimu patří také krémy na ruce. Tady může jít o problém až zdravotní. Když začne pokožka praskat a začnou se tvořit jemné trhlinky, které krvácí, není to opravdu nic příjemného. Důležitá je, jako vždy, prevence!

Hebká kůže pod rukavicemi

Mezi produkty nejlepší z nejlepších v Biooo.cz patří krém a mléko na ruce od Martiny Gebhardt. Kdo je jednou zkusil, nechce už jiné. Hutná konzistence okamžitě vyživí poškozenou pokožku rukou a přinese jim stejně tak rychle úlevu. Sice trochu trvá, než se přírodními oleji a másly napěchovaný krém vsákne, ale stojí to za trpělivost. Nejlepší je nanášet tento krém před spaním, k tomu také svádí jeho balení. Opálové sklo není tak lehké jako plastové obaly, na které jsme zvyklí, a navíc se krém šroubuje stejně jako krém pleťový. Pečující mléko na ruce od Martiny Gebhardt je vhodnější pro méně vysušené ruce, má lehčí konzistenci, rychleji se vsakuje a voní stejně tak krásně po růžové vodě a heřmánku. Mezi univerzálnější krémy na ruce patří již klasický Skin Food od Weledy. Ten je vhodný na celé tělo, popraskané paty, lokty a v zimní vánici klidně i na tvář.

Vykoukněte do vánice

Hory nás stále překvapují, ať je léto, nebo zima. Z jasné slunečné oblohy se může vmžiku stát mordor nad hlavou, takže nikdy nevíte, co ten den všechno zažijete. Pro všechny případy je dobré se pojistit, ráno kůži pořádně ošetřit a promazat něčím hutnějším a mastnějším a pak klidně můžeme celý den bobovat a nechat se ošlehávat vločkami sněhu. Pro tyto příležitosti je vhodný například zimní balzám od již zmíněné značky Martina Gebhardt. Výživné oleje, lanolin a vitamin E pleť chrání po celý den. Martina Gebhardt nabízí také skvělý krém a masku Happy Aging. Mezi zákaznicemi vyhrává v nabídce především úžasná vůně této řady, která je cítit po extraktech z rakytníku, granátového jablka a zeleného čaje. A pokud si chcete dopřát extra péči i přes noc, nabízíme úžasnou energizující noční masku a krém v jednom od severské Mossy. Tento vitamínový koktejl povzbudí unavenou pokožku, dodá ji zdravou barvu, jemnost i pěstěný vzhled. Co si budeme povídat, taková maska se hodí nejen po dni stráveném v zimním horském počasí, ale třeba také jako záchrana po náročné silvestrovské noci...