Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Tonizace: nutnost nejen pro mastnou pleť

Tonizace: nutnost nejen pro mastnou pleť Pleťové tonikum je důležitým krokem v péči o všechny typy pleti, které chrání před negativním vlivem nečistot z vnějšího okolí.
Martina Koubová
4,2 5
6

Přejít na sekci článku:

Smíšená pleť

Tonikum smíšenou pleť nejen že spolehlivě dočistí od zbytků make-upu a jiných nečistot, ale také stabilizuje přirozené regenerační funkce pokožky. Díky vhodně zvolenému toniku je mastnější pleť v oblasti T-zóny čistší, jemnější a viditelně matnější. Tonikum také lehce stahuje pleťové póry, činí je méně viditelnější a více odolnější vůči nečistotám z vnějšího okolí. Mastnější pleť je tak odolnější vůči vzniku nedokonalostí a pupínků. Sušší pleť na tvářích je naopak díky toniku posílena, nepne a získává potřebnou výživu a dávku zklidnění.

Pro smíšenou pleť jsou vhodná tonika s obsahem zklidňujících rostlinných výtažků jako je rozmarýn, šalvěj či vilín viržinský, vhodná je také růžová či levandulová květová voda nebo šťáva z Aloe vera. Tyto látky nejen že zklidní začervenalou pokožku problematické T-zóny, eliminují vznik nedokonalostí a pokožku lehce matují, ale také zjemní sušší tváře a ochrání je před dehydratací.