Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Trochu ovsa pro krásu

Trochu ovsa pro krásu Ovesné výtažky zklidňují a čistí pokožku.
Hana Bartušková
5,0 5
1

Přejít na sekci článku:

Oves na pleť

Oves na pleť zdroj: shutterstock.com

Blahodárné účinky ovsa můžete vyzkoušet i na vlastní kůži. A nemusíte kvůli tomu nikam chodit, stačí si jenom vypůjčit obyčejné ovesné vločky z kuchyně. Třeba: lžíci ovesných vloček smíchejte se lžičkou medu. Směs pak nanášejte na pleť a důkladně vmasírujte, ovesné vločky jemně peelingují nečistoty na pokožce, čistí i póry a zároveň hydratují. Zatímco med podporuje regeneraci, působí antibakteriálně a hloubkově čistí pleť. Taková pleťová maska je vhodná pro každodenní používání a pro každý typ pleti.

Stejně tak si můžete doma dopřát i jednoduchou ovesnou koupel. Budete potřebovat jen látkový kapesník nebo plátěný ubrousek a mleté vločky. Do velkého kapesníku dejte alespoň tři velké lžíce ovesných vloček a kapesník svažte do uzlíčku. Pořádně to uvažte. Kapesníkový uzlíček s vločkami dejte pod tekoucí teplou vodu a poté ho nechte v koupeli ještě louhovat. Uzlíčkem s vločkami můžete tělo i jemně umýt. Taková ovesná koupel pomáhá především proti svědivé a podrážděné suché pokožce.

BIOOOtip: Pro dokonale relaxační zážitek můžete do koupele přidat třeba sklenici mléka, trošku rostlinného oleje nebo medu. Stejně tak si můžete koupit už předpřipravenou ovesnou koupel, která vám ušetří čas a dopřeje vám chvilku relaxace.