Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Víte, čím vším se můžete odlíčit?

Víte, čím vším se můžete odlíčit? Každý večer pokožku odličte.
Hana Bartušková
4,2 5
14

Víte, čím vším se můžete odlíčit? zdroj: shutterstock.com

Správné a především důkladné odlíčení je základem krásné pleti. Každý večer byste měly odstranit veškerý make-up a další nečistoty z pleti tak, aby se mohla pokožka během noci zregenerovat. Při nedokonalém odlíčení se mohou navíc ucpávat póry, může to přispět i k dehydrataci pokožky a také k jejímu rychlejšímu stárnutí. Navíc výživné noční krémy mohou naplno působit pouze na dokonale čisté pokožce. Takže opravdu nezapomínejte na pořádné odlíčení každý večer.

Přírodní kosmetika nabízí velké množství prostředků na odlíčení. Oleje nebo přírodní másla můžete používat i v jejich čisté formě nebo si namíchejte svůj vlastní personalizovaný odličovací balzám z rostlinných másel, olejů, vosků a éterických olejů. Zkusit můžete i přírodní odličovače s vysokým obsahem olejových složek, přírodní odličovací krémy nebo mléka dokáží zbavit pleť nečistot i těžkého make-upu. Pro dokonale čistou pleť.

Přejít na sekci článku:

Podmínky, které by měl splňovat dokonalý odličovač

Podmínky, které by měl splňovat dokonalý odličovač zdroj: shutterstock.com

1. Zvládne odstranit make-up!

Záleží pak už jen na vás, jestli nosíte spíš odolnější až voděodolné líčení nebo si vystačíte jen s běžnou řasenkou. Podle toho volte správný odličovač. Navíc ten správný odličovač by měl zvládnout odlíčení pleti i očního make-upu. Nejsem moc příznivcem oddělených lahviček, u mě v koupelně odličovač zvládne prostě všechno. Pokud potřebujete odstranit voděodolné a silné líčení, sáhněte raději po mastném a olejovém odličovači, ten totiž rozpustí vše. Pokud se líčíte jen jemně, tak si vystačíte s lehčími krémovými texturami.

2. Odlíčí na první dobrou!

Není nic otravnějšího, než šmudlat kosmetickým tamponkem a odličovat. Poprvé, podruhé, potřetí. A ta řasenka je pořád spíš jenom rozšmudlaná pod okem než odlíčená. Hlavně u výrazného nalíčení je tedy vhodné sáhnout po silnějším kalibru odličovače, abyste nemusely u večerního odličování strávit mládí. Navíc si můžete zdlouhavým odličováním i podráždit pleť a zbytečným napínáním pokožky přispět k tvorbě vrásek, proto je lepší vždy zvolit účinný odličovač, který zvládne vše na první dobrou.

3. Nevysušuje pleť!

Nejde jenom o odstranění make-upu. Je to i o vychytané péči o pleť. Přitom není úplně nutné kupovat drahé odličovače, přece jenom odličovač se na pleti příliš dlouho nezdrží, a tak není třeba hledat něco s deseti účinky a pěti efekty, vše pěkně 15v1. Správný odličovač by měl zvládnout především odlíčit a hlavně při tom nevysušovat pleť. Sice je pravda, že po odlíčení se vždycky můžete namazat, ale proč pleť zbytečně namáhat a vysušovat nesprávně zvoleným odličovačem, když to jde i jinak?

Související produkt
Mandlové čistící mléko 75 ml
Weleda / 314 Kč
Lehké krémové čisticí mléko s výživným mandlovým olejem citlivou pokožku účinně odličuje, zbavuje nečistot a zároveň dodá potřebnou výživu. Díky jemnému složení je vhodné i pro odlíčení očí.
Detail produktu