Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Weleda pupalková řada

Weleda pupalková řada Pupalková pečující řada od Weledy je nejvhodnější pro věkovou kategorii 56+, ale určitě s ní nic nepokazíte ani v mladším věku.
Renata Ježková
5,0 5
5

Weleda pupalková řada zdroj: shutterstock.com

Weleda si s každým novým produktem dává docela na čas. A co teprve s celou novou řadou. Pupalková řada pro zralou pleť tak spatřila světlo světa dost dlouho po jejich předcházející pleťové péči. Weleda je totiž jedna z mála kosmetických značek (ne-li skutečně jediná), která vytváří své produkty podle velmi konzistentních filosofických principů. Rudolf Steiner, zakladatel značky, vytvořil na základě svých filosofických myšlenek velmi přesný postup, podle kterého Weleda vyrábí produkty stále. Mezi jinými jde třeba o poměrně specifická doporučení podle věku a nikoliv podle typu pleti, jak bývá zvykem nebo o koncept klíčové rostliny, kolem které se vždy daný produkt nebo řada točí. A tou je v tomto případě pupalka v pleťové řadě, které je určena pleti od 56 let výše.

Toho úctyhodného věku jsem tedy ještě nedosáhla, ale tak pravidla tu jsou od toho, aby se porušovala, že. Takže jsem celou pupalkovou řadu hezky poctivě vyzkoušela a to primárně z jednoho velmi povrchního důvodu - strašně mi totiž voní. Každá Weleda řada má svoji specifickou vůni, která je složena výhradně z přírodních ingrediencí a která typově či pocitově odpovídá danému účelu. Pupalková řada má vonět po kardamomu, magnolii a santalovém dřevu. Všechny tyto vůně podporují vnitřní klid a mír, mají navracet ženu k její podstatě a navodit harmonii, aniž by byla narušena životní kontinuita. Nemůžu tedy říct, že by se mi toto všechno přihodilo, ale asi jsem na to prostě ještě moc mladá. Nicméně mně to voní trochu jako čerstvě pokosená tráva a to se mi líbí hodně.

Kromě pupalkového oleje pak řada obsahuje další extra regenerační ingredience, které ale nejsou vůbec nutné schovávat až na důchod. Naopak - makadamiový olej i olej sacha inchi lze s úspěchem využít v péči prakticky o jakýkoliv typ pleti a v každém věku. Jsou skutečně univerzální, přestože zralá pleť je skutečně ocení asi nejvíce. Ale i moje citlivá a místy problematická pleť si velmi libovala. Používala jsem celou řadu komplet, což se mi nestává moc často a také se mi nestává často, abych to vydržela dlouho bez obsedantního zkoušení dalších zaručených kosmetických zázraků. A téhle Weledě se to povedlo.Nekonal se žádný wow photoshop efekt (pokud na to tedy ještě někdo věří), ale pleť prostě vypadala, že jí nic nechybí.

Komu by přišla regenerace moc nebo málo, může si dost vyhrát se sérem, které se k řadě připojilo teprve nedávno. Pro posílení regeneračního efektu je dobré používat sérum klasicky pod denní a noční krém. Nicméně díky jeho lehké, ale přesto dostatečně výživné konzistenci, je skvělou noční péčí pro mladší nebo mastnější pleť. V létě dokáže zastoupit i lehčí denní krém. Kdyby se naopak řada zdála někomu výživná málo, může sáhnout o regál vedle a přihodit si k pupalkové péči růžové olejové sérum nebo mandlový pleťový olej, které oba lze přimíchat do krému a vytvořit tak hutnější péči.

A komu by to bylo pořád málo, tak stejnou vůni má i tělová péče stejné řady. Krémový sprchový gel sice nepění, ale pokožku zanechá tak ošetřenou, jak je to jen možné. Teoreticky by asi nebylo skoro ani potřeba se pak namazat… ale odolejte tomu, když to tak nádherně voní a kůže je pak jemná a heboučká jako samet. Myslím, že se čekání na pupalkovou péči rozhodně vyplatilo a Weleda vytvořila další produkty, které plní to, co skutečně od kosmetiky čekáme - jsou spolehlivé, funkční, mají výsledky a jsou skutečně čistě přírodní.