Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

3 chyby, které škodí vašim vlasům

3 chyby, které škodí vašim vlasům Dejte vlasům přírodní péči s Mádarou, Weledou a s hřebeny Redecker.
Hana Bartušková
5,0 5
24

3 chyby, které škodí vašim vlasům zdroj: pixabay.com

Krásné dlouhé vlasy. S leskem, jemné a hladké. Takové, které vám bude okolí závidět. Takové si přejí snad všichni. O takové vlasy se ale musíte pořádně starat. Takové totiž nerostou jen tak. Vybrat si ten správný šampon, aby byly nadýchané a měly objem. Používat ten nejlepší kondicionér, aby uhladil a nezatížil. Učesat si vlasy tak, aby neelektrizovaly a aby se necuchaly. Všechno tohle a ještě mnohem víc. Však co bychom pro ty krásné vlasy neudělaly. Víte ale o tom, že možná to děláte špatně? A tou pečlivě vybranou péčí možná svým vlastním vlasům škodíte. Jaké chyby při péči o vaše vlasy děláte?

Nesledujete složení šamponu

Máte lupy? Tak si přece koupíte šampon proti lupům. To pomáhá. Ale vlasům to nikdo neřekne, takže lupy se klidně dělají dál. Máte mastné vlasy? Tak si koupíte šampon na mastné vlasy. Ale vlasy se vám pořád mastí víc a jsou zplihlé. Proč to ale tak je? Protože nečtete složení šamponů a další vlasové péče. Například lupy můžou vzniknout i na úplně zdravé bezproblémové pokožce hlavy, pokud používáte příliš vysušující šampony. SLS, SLES a i jiné sulfáty, stejně tak alkohol nebo silikony do pečujícího šamponu nepatří. Všechny tyto látky totiž vysušují, můžou dehydratovat, a přináší tak často víc problémů než řešení. Silikony navíc vlasy zatěžují a pěnivé sulfáty můžou pokožku tak vysušit, že se vám bude mastit ještě víc. Takže? Přečtěte si složení a pak teprve nakupujte a používejte!

Vyzkoušet můžete vlasovou řadu od Weledy. Je čistě přírodní, neobsahuje silikony ani sulfáty, také neobsahuje ani šetrnější sulfáty, jako jsou ty z kokosového oleje, které jsou často používané v přírodní kosmetice. Díky tomu je tato vlasová péče vhodná pro všechny typy vlasů, dokonce i pro extra citlivou a podrážděnou pokožku hlavy. Weleda navíc obsahuje další přírodní látky, jako jsou oleje, výtažky a extrakty, které o vlasy dále pečují a pomáhají je udržovat krásně a jemné.

Používáte ten samý šampon moc dlouho

Není to jen taková fáma. Vlasy si opravdu můžou na šampon a další péči zvyknout. Výsledkem je to, že pak nereagují, jak jste zvyklé, a najednou šampony začnou umývat nějak divně. Další věcí je to, že potřeby vlasů se mění během ročních období, stejně jako se mění například potřeby pleti. A stejně tak by se měla změnit i péče o vlasy. V létě se vlasy často nadměrně mastí, ale zároveň jsou narušovány sluncem nebo slanou vodou, ztrácejí tak lesk a jemnost. V zimě jsou zase vysušovány chladem a často se třepí a lámou. Je tak vhodné přizpůsobit péči o vlasy jejich momentálním potřebám a stavu.

Náš tajný tip: šampony míchejte. Víte o tom, že šampony můžete nejen střídat, ale používat klidně i více šamponů během jednoho mytí vlasů? Prvním mytím smyjte špínu čisticím šamponem pro mastné vlasy. Tak odstraníte všechen pot a nečistoty. Druhé mytí hlavy pak přizpůsobte momentálnímu stavu vlasů. Jsou suché a hrubé? Zvolte výživnější šampon s obsahem olejů. Jsou barvené a poškozené? Dejte jim trošku lesku s pečujícím šamponem. Naší tajnou zbraní je arzenál šamponů od Mádara. Jsou tři, každý jiný, ale všechny stejně skvělé.

Nemáte vhodný hřeben pro váš typ vlasů

Zásady správného česání asi znáte. Nikdy nečesat mokré vlasy, ty jsou totiž náchylné k poškození. Vždy je také nutno vlasy česat jemně a šetrně a postupovat v malých sekcích. Zabráníte tak alespoň částečně jejich lámání a třepení. Pro snadné rozčesání po umytí vlasů je také vhodné používat při mytí správný kondicionér a zkusit můžete i spreje pro rozčesání vlasů nebo další bezoplachovou péči. A hlavně je nutné si dobře vybrat ten správný hřeben. Jeho zuby by neměly být moc husté, hřeben by neměl tahat za vlasy a při česání by neměl vlasy zbytečně poškozovat. A určitě byste ho měli přizpůsobit svému typu vlasů. Zatímco suchým kudrnatým bude vyhovovat spíše hřeben se širokými zuby, tak létavé vlasy uhladí hustý kartáč a objem řídkým vlasům dodá kartáč kulatý s větším průměrem.

A hřebenový tip: přece dřevo. Dřevo sice patří k tradičním materiálům pro výrobu hřebenů, ale v poslední době se na to často zapomíná. To jsou samá plastová udělátka, že zapomeneme i na úplně nejjednodušší dřevěný kartáč. Naštěstí v Redeckeru na to pamatují a občas nám to připomenou. Javorové dřevo vlasy pomáhá uhlazovat a zvyšuje lesk. Zakulacené kolíčky kartáčů zase masírují pokožku a pomáhají stimulovat růst nových vlasů. A buková rukojeť se snadno drží, takže se s hřebeny a kartáči velmi dobře manipuluje.