Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Cosmetikabio – 100% přírodní barvy na vlasy

Cosmetikabio – 100% přírodní barvy na vlasy Barvy na vlasy Cosmetikabio obsahují pouze čisté rostlinné barvicí složky, které vašim vlasům dodají jedinečný barevný odstín. Upravit jej můžete také přidáním kávy, čaje, či červeného vína.
Michaela Kochanová, Cosm'etika
3,9 5
11

Cosmetikabio – 100% přírodní barvy na vlasy zdroj: cosmetikabio.eu

V Biooo se můžete setkat s novou a českou značkou barev na vlasy - Cosmetikabio. Z hlediska surovin obsahuje výhradně sušené rostliny, většinou v bio kvalitě. Barvy jsou tedy Vegan, Bio a navíc Fair Trade. Při jejich nákupu nedochází k žádnému přeprodávání. Nehrozí tedy, že by nějaký západní obchodník platil výrobci za zboží minimální částku, vykořisťoval ho a sám by dalším prodejem vydělával. Výrobky putují z Indie přímo do České republiky a výrobce za ně vždy obdrží tržní cenu. Na výběr máme širokou škálu barev - deset odstínů, k tomu čistou hennu, indigo a bezbarvou péči cassia.

Ještě do loňského roku jsem si vlasy nebarvila. I když bych ráda, ale… Chemická barva u mě nepřicházela v úvahu, chemii jsem ze svého života vyřadila už před dávnými lety. Na našem trhu byla a je přehršel chemických barev, které se bez známky studu prohlašují za přírodní. Přitom obsahují chemikálie toho nejtěžšího kalibru a někde v rohu se krčí pár drobků sušené henny. Přírodní barvy se u nás sice prodávaly, ovšem nebylo moc na výběr. Tuhle se nedočtu kompletní složení, tuhle slyším recenze, jak obarvené vlasy barví ložní prádlo a támhle zase, že barva nebarví vůbec.

Cosmetikabio – 100% přírodní barvy na vlasy

Takže po delší době plné intenzivní práce a obrovského úsilí vznikla v reakci na to vše značka Cosmetikabio. Vlasové barvy jsou nadupané kvalitními surovinami. Henna, indigo, amla, cassia, mořena, akácie, káva a další. Vlasy obarví a zároveň se jedná o tradiční ajurvédské byliny s léčivými účinky. Při barvení pečují o vlasy a pokožku hlavy, dokáží hojit a lehce desinfikují, pomáhají uzdravovat vlasovou pokožku a také se vypořádat s potížemi jako jsou lupy, nadměrné maštění vlasů a podobně.

Skutečně přírodní barva je komodita jako každá jiná. Její kvalitu určuje podíl barvicích látek, které jsou dány té které rostlině geneticky. Někdo zkrátka vlastní kvalitnější rostlinný materiál. Vliv na množství barvicích látek má lokalita, kde se suroviny pěstují, šetrnost zpracování a v neposlední řadě i stáří surovin. Zde je také odpověď na otázku, proč některá přírodní barva barví a jiná ne.

Cosmetikabio Jahodová blond: nahoře před barvením, dole po barvení. Cosmetikabio Jahodová blond: nahoře před barvením, dole po barvení.

Zásadní je i to, zda je barva sypká nebo již namíchaná do krémové podoby. Barvy Cosmetikabio zakoupíte v sypké formě. Doma si připravíte čerstvou barvu, která se doporučuje ihned po namíchání nanést, nenechávat odstát, protože barva po kontaktu s vodou začne ihned účinkovat. Po pár hodinách v misce na topení bude schopnost některých složek, hlavně indiga, obarvit vlas už minimální.

Přírodní barvení je vcelku alchymie a hlavně ze začátku je nutné se s tím trochu poprat. Je to ale také zábava. Můžete experimentovat. Barvu lze rozmíchat ve vodě, ale i v kávě, čaji, citronové vodě, červeném víně a tak dále. I jednotlivé barevné odstíny je možné mezi sebou různě míchat a zkoušet nové a nové výsledné odstíny. Fantazii se meze nekladou a ostupně si tak vyladíte odstín svých snů. Nebo budete odstíny měnit podle nálady. Záleží jen na Vás. Jedno je však jisté. Vaše vlasy budou Vaším osobním klenotem.