Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Eliah Sahil Organic: Ve jménu Ájurvédy

sypké šampony eliah sahil v detailu s růží zdroj: Eliah Sahil Organic

Produkce firmy Eliah Sahil Organic sestává z největší části z vysoce kvalitních olejů a práškových produktů, které tvoří 100% přírodní látky: vysoce kvalitní byliny, rostliny, květiny, esence a minerální látky. Do svých produktů Eliah Sahil nepřidává konzervanty, tenzidy, alkohol ani parfemaci. Jde skutečně o výjimečně čistou a účinnou kosmetiku.

Příběh značky

Už samotný název Eliah Sahil v člověku evokuje něco tajemného, orientálního. Jméno Eliah Sahil totiž pochází z hebrejské a staroindické řeči a zakladatel značky tak chtěl skrze evropské kořeny spojit dohromady hluboké porozumění mezi lidskou populací a přírodou. 

První koncept a produkty Eliah Sahil Organic se zrodily již v roce 1999 pod taktovkou lektora jógy Silvia Perpmera, kterého k vytvoření čistých, přírodních produktů dovedla láska k jeho synovi a pokorný vztah k přírodě. Inspiraci našel v indickém lékařství - Ájurvédě, na jejíž tradičních recepturách staví všechny produkty. Značka jako taková pak vznikla v roce 2008 jako projekt mateřské firmy Planet Pure, specializující se na přírodní kosmetiku.

Jejich sortiment můžeme rozdělit do dvou základních kategorií: 

  • Vysoce kvalitní tělové BIO oleje, které se perfektně postarají o pokožku všech typů

  • Prášková kosmetika - zcela výjimečná pro své účinky, bez obsahu vody, konzervačních látek, tenzidů, alkoholu a parfemace. Jen se 100% přírodními aktivními látkami - obsahuje jen vysoce kvalitní byliny, rostliny, esence a minerální látky

Filozofie značky: 100% čistá, 100% účinná

“Objevte čistý svět”. Tak zní heslo značky, kterému také dostává. Ve svých produktech využívá pouze ty nejcennější a nejčistší ingredience pro péči o celé tělo, jaké jen příroda nabízí. Samozřejmostí je využívání surovin pouze z ekologického pěstování, ochrana životního prostředí a dbá na Fair Trade obchodování.

Co je to ta Ájurvéda?

Ájurvéda (ze sanskrtu आयुर्वेद) je tradiční přírodní medicína s kořeny ve staré Indii. Jedná se o ucelený holický systém se zcela odlišným léčebným přístupem, narozdíl od medicíny západního světa. V Ájurvédě neexistuje rozlišování mezi prevencí a léčením. Je to věda o životě (resp. v přesném překladu slova - vědění o životě), která bere v potaz všechny faktory, jenž nás ovlivňují: prostředí, zdravá strava, fyzická kondice, duševní i duchovní život. Jde o propojení mysli a těla, neboť všechno se vším souvisí. Staví na moudrosti a znalosti o těle a vědomí a snaží se pomoci nám na cestě za vnitřní rovnováhou a klidem, zdravím a uvědoměním si plného lidského potenciálu. 

Recenze:

masky na obličej eliah sahil zdroj: Eliah Sahil Organic

Eliah Sahil šampon Guarana pro posílení vlasů

Šampon Guarana

Šampon patří mezi mé nejoblíbenější z řady šamponů Eliah Sahil. Narozdíl od mnoha klasických šamponů nepřesušuje vlasy a přesto je hezky umyje.

V porovnání s proteinovým šamponem jem po použití Guarana šamponu neměla pocit “obalených vlasů”.

Šampon Amla

Druhý šampon Amla pro lesk a objem mě také mile překvapil. Vlasy po něm nejsou tak jemné, rozlítané a zplihlé, jako  po umytí klasickým šamponem, takže jsem ani nemusela použít, u mě jinak zcela nepostradatelnou, tužící pěnu a fén. Vlasy jsem nechala samovolně uschnout, ráno jsem se jen učesala, vlasy opravdu měly větší objem, nebyly zplihlé a samotná struktura vlasu byla přirozenější. Jediné, čeho se asi nikdy nevzdám, je žehlička na vlasy… Jinak tyto šampony určitě budu používat i dál a odlehčím tak vlasům od nánosů silikonů a dalších chemikálií.

Všechny práškové šampony většinou nepění dobře na první nanesení, je potřeba hlavu umýt dvakrát.

Eliah Sahil šampon Amla pro lesk a objem
Eliah Sahil Bio peeling Rose Argan

Peeling Rose

Růžový prášek decentně voní po růžích. Pokožku jemně vyhlazuje a nikterak ji nedře, jako běžné peelingy. Složení zahrnuje himalájskou sůl, arganový prášek, růžový prášek a prášek z rýže seté. 

Prášek na zuby Ginger clove

Zubní prášek světlounce nažloutlé barvy používám buď samostatně, nebo jako extra péči po vyčištění zubů zubní pastou, protože obsažený xylitol pomáhá v prevenci zubního kazu, snižování tvorby bakterií a zázvorový prášek zase má protizánětlivé účinky. V ústech maličkato štípe, ale ne tak, že by to vadilo. 

Zuby byly po jeho použití ještě hladší než po použití zubní pasty. 

Eliah Sahil Organický prášek na zuby Ginger
Eliah Sahil Pleťová maska Spirulina

Pleťová maska Spirulina

Prášek jsem v misce rozmíchala s vodou do konzistence pasty a tmavě zelenou “hmotu” pak nanesla na obličej. Nechala jsem působit cca 30 minut. Maska hezky zaschla, hodně stahovala obličej a vytvořila světle zelenou krustu. Oproti klasickým, gelovým maskám z drogerie šla potom hůř smýt, musí se opravdu hodně odmočit, ale výsledek stál za to. Moje pleť byla znatelně jemnější a taky krásně hydratovaná, takže jsem si po umytí vodou už nemusela mazat obličej krémem. 

Všechny produkty jsou opravdu ve formě jemňoučkého prášku s lehkou, nevtíravou vůní, jednoduše se používají a mají báječné účinky, jaké slibují.

Organický šampon kokos a baobab

Organický šampon Eliah Sahil Organic s kokosem a baobabem je pastvou pro oči, ale hlavně úplný zázrak pro suché, poškozené vlasy. Všechny příznivce zero-waste (jako jsem já) určitě potěší stylové, hliníkové balení bez jediného kousku plastu. V šamponu rovněž nenajdete žádné silikony, gluten, parabeny, alkohol, palmový olej, parafíny, žádné umělé vůně a samozřejmostí je netestování na zvířatech. Zato vás po otevření lahvičky uvítá jemná vůně kokosu, hroznů a baobabu. Šampon jemně pění - samozřejmě se nejedná o žádnou záplavu bublinek jako u chemických šamponů - ale dostatečně na to, aby zanechal vlasy čisté a vyživené. Třešničkou na dortu je pak vymazlená ájurvédská receptura, která je navíc i vegan.

Eliah Sahil Organický šampon kokos a baobab
Eliah Sahil Organický kondicionér kokos a moringa

Organický kondicionér kokos a moringa

Organický kondicionér s kokosem a moringou krásně doplní šampon ze stejné řady pro intenzivní obnovu poškozených vlasů. Stejně jako u šamponu všechny ingredience pochází z kontrolovaného organického zemědělství, složení je vymazlené do poslední ingredience a navíc vegan - co víc si přát? Kondicionér má jemnou vůni, do délek vlasů po ramena stačí nanést cca oříšek přípravku. Já nechávám kondicionér působit asi 3 minutky, aby se vlasy stihly hezky "napít" a vstřebat veškerou výživu z kondicionéru. Vlasy (já mám suché, kudrnaté) jsou pak krásně vyživené, lesklé a drží svůj tvar. Doporučeno všemi deseti.