Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Lopuchový olej na tělo i vlasy

Lopuchový olej na tělo i vlasy Ačkoliv je lopuch hojně rozšířená bylina a mnoho lidí ji považuje za plevel, má skvělé léčivé a hojivé účinky na celý organismus i pokožku.
Martina Koubová
3,9 5
13

Přejít na sekci článku:

Vyrobte si lopuchový extrakt

Vyrobte si lopuchový extrakt zdroj: shutterstock.com

Jakkoliv jsou kupované výrobky kvalitní, stejně se může stát, že právě vaší pokožce jedna z bylinných složek prostě nesedne. Obzvlášť, pokud máte přecitlivělou pokožku. Jistota je vyrobit si domácí lopuchový extrakt, který je 100% jednodruhový a čistý. Pro maceraci se hodí v podstatě celá rostlina, ale nejvhodnější a s nejvyšším obsahem účinných látek je kořen. Sbírá se brzy na jaře nebo na podzim, kdy obsahuje nejvíce prospěšných látek. Čím více kořene budete mít, tím silnější výsledný extrakt bude.

Kořen omyjte vlažnou vodou, očistěte a nakrájejte na menší kousky. Ty vložte do čisté uzaviratelné sklenice a zalijte kvalitním alkoholem (slivovice, vodka) tak, aby byl kořen zcela ponořen. Takto naplněnou uzavřenou sklenici nechte stát na teplém místě po dobu 3 týdnů. Poté extrakt přeceďte, nalijte nejlépe do skleněné nádobky a skladujte na tmavém chladnějším místě se stálou teplotou.