Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

No Poo: bez šamponu na věčné časy

No Poo: bez šamponu na věčné časy No Poo neboli bez šamponu
Hana Bartušková
4,8 5
32

Přejít na sekci článku:

Přestaňte se mýt

Přestaňte se mýt zdroj: shutterstock.com

No dobře to zní trošku přehnaně. Umývat byste se rozhodně měli i dál. Jen nepoužívejte žádnou kosmetiku. Takže žádná mýdla, šampony, sprchové gely nebo kondicionéry, prostě nic. Stačí čistá voda. Tato metoda odkazuje na pravěkého člověka, který se taky umýval jenom vodou a dokonce jenom studenou, a jenom když k tomu měl příležitost, čas a chuť. Šampon je výmysl moderní doby, ale voda tady byla vždycky.

Pro jaké vlasy je to dobré? Pro jemné, normální až suché. Pro citlivou pokožku hlavy.

Jak na to? Namočte vlasy nejlépe teplou vodou. Poté důkladně promněte vlasovou pokožku, abyste uvolnili mastnotu a jinou špínu na pokožce hlavy. Smyjte vše důkladně čistou teplou vodou, vlasy můžete na závěr opláchnout i vodou studenou. Prvních pár mytí hlavy bude nezvyk a vlasy budou nejspíš mastné a nehezké. Stačí ale vydržet několik týdnů a pokožka se normalizuje, vlasy se budou méně mastit a budou prostě jednoduše krásné.

K čemu je to dobré? Tím, že vyloučíte všechny chemikálie i jakékoliv další látky dovolíte pokožce hlavy a vlasům svobodně žít svým vlastním životem. Především pokožka hlavy se normalizuje, zbytečně se nebude mastit, vlasy budou silnější a lesklejší. A navíc ušetříte spoustu peněz, které jste dosud utrácely za vlasovou kosmetiku.

Proč to nedělat? Pokud máte hodně mastné vlasy, je možné, že voda nezvládne rozpustit a smýt veškerou špínu. Tato minimalistická metoda není pro každého a je nutné překonat docela dlouhé přechodné období, než si vlasy zvyknou a kdy budou mastné, nehezké až škaredé. Také není vhodné používat jakékoliv stylingové přípravky, čistá voda je nedokáže z vlasů smýt. Stylingové přípravky by se tak hromadily ve vlasech a zbytečně je zatěžovaly.

Související produkt
Práškový kondicionér Amla 100 g
Ayuuri Natural / 107 Kč
Práškový kondicionér Amla je skvělou přírodní alternativou pro vaše vlasy. Vyhlazuje strukturu vlasového vlákna, posiluje vlasové váčky a napomáhá navrátit vlasům oslnivý lesk.
Detail produktu