Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Přírodní barvy na vlasy

Přírodní barvy na vlasy Vyměňte chemické barvy na vlasy za přírodní alternativu.
Renata Ježková
4,8 5
15

Přejít na sekci článku:

Výhody a nevýhody přírodních barev

Barvy na vlasy zdroj: shutterstock.com

Přírodní barvy nenarušují povrch vlasu, ale naopak vlas obalí, takže zvětší objem a účes vypadá bohatší. Navíc většina obsažených složek má výrazně regenerační účinky a to nejen na vlasy, ale i na pokožku, čímž přispívají k lepší kvalitě vlasů a často stimulují jejich růst. Většina barev působí přirozeněji a plastičtěji než jejich chemické protějšky a celý účes pak vypadá daleko živěji a zajímavěji.

Další výhodou je jejich rovnoměrné vymývání. Pokud barvíte svoji přirozenou barvu, většinou se nemusíte obávat nějakých nápadných a nevzhledných odrostů, barva bledne relativně rovnoměrně a postupně, takže máte svobodnou volbu v tom, zda dobarvit či nechat být, případně změnit odstín.

Asi jedinou větší nevýhodou přírodních barev je, že neumožňují dramatickou změnu odstínu a to především výrazné zesvětlení, protože to se nikdy neobejde bez velkého porušení struktury vlasu, čemuž se právě přírodní barvy snaží vyhýbat a ani to není přírodními prostředky možné. Ovšem pokud člověk používá přírodní zkrášlovací prostředky, činí tak většinou z důvodu jejich šetrnosti k tělu a jeho zdravotnímu stavu, takže je otázkou, zda lze toto považovat skutečně za nevýhodu.