Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Coslys šampon a kondicionér s mirabelkovým olejem

Recenze: Coslys šampon a kondicionér s mirabelkovým olejem Šampon a kondicionér s mirabelkovým olejem od Coslys se dokonale postará o suché a například odbarvováním narušené vlasy.
Jana Konečná
4,0 5
5

Recenze: Coslys šampon a kondicionér s mirabelkovým olejem zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Mám delší vlasy, které si odbarvuji na blond. A s tím se pojí i to, že jsou celkem dost vysušené. Přírodními barvami vlasy bohužel zesvětlit nejdou, takže používám ty klasické. I přes všechnu snahu mé kadeřnice používat co nejšetrnější barvy, je na nich tento zásah znát. Abych poškození vlasů zmírnila na minimum, je třeba jim věnovat pořádnou výživu a hydratační péči. Živiny z potravin jsou samozřejmostí a vnější péče jsou hlavně oleje. Proto když jsem viděla kombo šamponu a kondicionéru s mirabelkovým olejem od Coslys na suché a poškozené vlasy, řekla jsem si, že to by mohly moje vlasy rozhodně ocenit. Navíc jsem do té doby o mirabelkovém oleji nic neslyšela, tak jsem si o něm zjistila víc.

Mirabelkový olej je opravdu vzácný a moc často se ve složení kosmetických produktů neobjevuje. Lisuje se za studena z mirabelkových pecek. Mirabelky jsou drobné, většinou žluté plody, které jsou vzhledově i chuťově někde mezi švestkami a blumami. Mají velmi osvěžující chuť, ale snad ještě lepší je jejich nasládlá a velmi specifická vůně. Olej lisovaný z jejich peciček má skvělé vyživující schopnosti. Používá se i na regeneraci suché pokožky a přidává se do tělových mlék a masážních olejů. Na vlasy má účinky zjemňující, usnadňuje jejich rozčesávání a zaceluje již poškozené vlasy. Zároveň se stará o pokožku hlavy, kterou vyživuje a revitalizuje.

Kromě mirabelkového oleje šampon i kondicionér od Coslys obsahují spoustu dalších účinných látek. Oba obsahují extrakt z tužebníku jilmového. Znalci botaniky mu přezdívají "přírodní aspirin". Stejně jako jeho pilulkový kolega má silné protizánětlivé a zklidňující účinky, čehož se využívá se na ekzémy a další kožní onemocnění. Díky těmto vlastnostem pomáhají oba přípravky uvést přesušenou a mnohdy i poškozenou pokožku hlavy zpět do normálu. Nechybí ani sušená šťáva z Aloe vera, která má skvělé hydratační účinky, dokáže tělu i pokožce ulevit, očistit ji a detoxikovat. Úlevu uvítají právě majitelé barvených vlasů, jejichž pokožka trpívá nejvíce pod nánosy barvy. Celou symfonii přírodních látek jemně doladí bambucké máslo, které společně s Aloe umí pokožce opravdu ulevit.

Při použití šampon moc nepění, ale myje opravdu dobře. Jsem zvyklá používat mezi jednotlivými mytími suchý šampon na osvěžení vlasů, takže potřebuji, aby klasický šampon zbytky suchého šamponu pořádně vymyl. Mirabelky od Coslysu s tímto neměly žádný problém a kondicionér má hladivou konzistenci. Měla jsem trochu strach, aby vlasy kvůli obsahu mirabelkového oleje a bambuckého másla moc nezatížil, ale vůbec. Po umytí a vysušení jsou vlasy super nadýchané a tak jemné, že jsem měla potřebu si na ně pořád sahat.

Drobné doporučení závěrem - dejte si pozor na dobu působení kondicionéru. Na obalu je uvedená doporučená doba působení 1-3 minuty. Za mě se přikláním opravdu k těm třem minutám, protože po necelé minutě mi přišlo, že kondicionér nic neudělal. Pokud následujeme návod a necháme působit 3 minuty, vlasy se snadno rozčesávají a jsou přesně takové, jak jsem psala výše. Kromě toho jsou také báječně provoněné úžasnou mirabelkovou vůní, které vydrží vonět minimálně ještě do dalšího dne. A vsaďte se, že někoho jiného s touhle unikátní vůní jen tak nepotkáte.

Jemný šampon jsem navíc použila i na vyčištění štětce na pudr. Dekorativní štětce jsou totiž obzvláště háklivé na nešetrné čištění – jednou je poškodíte a nové štětiny už jim nenarostou. I v této zkoušce šampon obstál. Po usušení je štětec jako nový a jako bonus mě mirabelková vůně doprovázela ještě týden při každém ranním líčení.