Recenze: Henna Popelavá blond Cosm’etika

4,2 5
12

Recenze: Henna Popelavá blond Cosm’etikazdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Na “blond” henny stále padá spousta otázek - jak chytá, jak moc vlasy zesvětlí, jestli to nechytne do červena (je to přeci henna), jak dlouho vydrží… Dotazů je spousta. Tak jsme jednu takovou blond hennu vyzkoušeli. A dopadlo to přesně tak, jak se očekávalo.

Jak může henna být blond?

Za hennu se obecně označují všechny přírodní práškové barvy, ve kterých jsou nadrcené různé bylinky s vysokou pigmentací, dokáží obalit vlas, a tím ho obarvit. Za hennu jako bylinu je ovšem považována rostlina Lawsonia inermis neboli Henovník bílý. V listech Henovníku bílého najdeme ono oplývané barvivo červenohnědé barvy. Listy se tedy z byliny otrhají, usuší a namelou. My si pak prášek smícháme s vodou, čímž v sobě začnou nadrcené listy aktivovat barvivo a obalovat vlasové vlákno.

Jak je tedy možné, že existuje henna blond? Zkrátka nejedná se o Lawsonii, ale bylinky v barvicím prášku jsou tak namíchané, aby výsledná barva byla v blond odstínech. Ve složení přírodních práškových blond barev na vlasy se velmi často vyskytují bylinky s bílým nebo nažloutlým pigmentem a téměř vždy narazíme na Cassii známou jako bezbarvá henna. Pravda ale je, že vlas mírně tónuje dozlatova.

Příprava henny Popelavá blond od Cosm’etika

Barvicí prášek v odstínu popelavá blond od Cosm'etiky smícháte s vodou jako při barvení jakoukoliv jinou hennou. Jste-li nováček v barevní hennou, raději přidávejte vodu postupně, dokud vám nevznikne hutnější krémová směs, nesmí být ale řídká, protože pak by vám z vlasů stékala. Tuto hennu nemusíte nechat odstát, naopak ji můžete hned nanášet na vlasy. Doporučujeme sehnat si rukavice na barvení vlasů, jinak vám směs může lehce zabarvit ruce. Směs naneste na vlasy, zabalte do fólie (postačí i mikrotenový sáček) a nakonec ještě zabalte do ručníku. Tím se vám vlasy zahřejí a henna tak bude lépe působit. Nechte směs působit alespoň 45 minut, nicméně zde pomalu platí, že čím déle necháte hennu působit, tím lépe. Takže takových tří hodin se nemusíte bát. Čeho se ale možná leknete je výrazně zelená barva, až skoro zářivá, ani jí se ale nemusíte bát, jako vodník budete vypadat pouze do doby, než si hennu smyjete. ;)

Vylepšete si účinky blond henny

Jak jistě víte, každá henna má ozdravující a regenerační účinky na vlasy, neboť se její směsi skládají ze spousty bylin, které podporují pevnost a lesk vlasového vlákna. Mnohdy také stimulují i vlasové kořínky tak, že vlasy vám pak rostou jako houby po dešti. :) Abyste podpořili tyto účinky, doporučujeme přidat například tři až pět kapek rozmarýnového esenciálního oleje, který zabraňuje vypadávání vlasů a podporuje růst nových. Navíc tak alespoň stáhnete ten mnohdy nepříjemný zápach henny. Pokud chcete co nejvíce podpořit zlatavé tóny blond henny, můžete zaměnit vodu s heřmánkovým čajem, nemáte-li heřmánkový čaj, použijte alespoň vodu co nejteplejší (pozor ale, abyste se nespálili; 50 °C je ideální) – teplá voda podpoří intenzitu výsledného tónu i regenerační účinky.

Výsledek henny Popelavá blond

A teď je vhodná chvíle připomenout, že henna (přírodní prášková barva) nedokáže zesvětlit vlasy. Co ale dokáže, je natónování vlasů do zlatavých blond odstínů, takže při dopadu slunce na vlasy máte blond odlesky. Jak moc teplé odlesky budou, závisí na dalších bylinkách, ale názvy barvicích směsí zpravidla odpovídají skutečnosti – zlatá blond vlasy natónuje do zlatavých odlesků, jahodová blond natónuje do růžových odlesků a popelavá blond natónuje do světle zlatavých odlesků. Výsledek samozřejmě ovlivňuje i barva vašich vlasů před barvením.

Pokud máte tmavě hnědé vlasy a chcete se trošku odvázat, takže se chystáte obarvit hennou blond, budete dost pravděpodobně zklamáni. Na sluníčku budete “házet” nové odlesky, jinak ale změnu neuvidíte. Já mám přirozeně středně hnědé vlasy a na koncích jsem měla rok starou hennu, dnes už z toho je taková kaštanově hnědá. Popelavou blond jsem se barvila na dvakrát (balení mi vyšlo na dvě použití). Po prvním použití jsem viděla, že vlasy (hlavně odrosty) mají blond nádech při dopadu světla. A konce vlasů jsou mírně světlejší, ale vážně nic závratného. Dovolím si říct, že změnu jsem viděla spíše jen já. Po druhém použití byly vlasy o malinko více natónované do světlejších odstínů mé původní barvy.

A překryje barva šediny? Teď už víme, že blond henna vlas tak úplně neobarví. Logicky tedy nemůžeme čekat, že šediny najednou budou fuč. Takže stejně jako zbytek vlasů, i šediny najednou měly blond odlesky. Ovšem zůstali stále šedivé. Myslím, že henny v odstínech blond jsou spíše pro ty, kteří přirozeně mají světlejší barvu vlasů, rozdíl by tak mohl být znatelnější. Ale jako regenerace se hodí na všechny typy vlasů. :)

Jak se vám článek líbil?