Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Rakytníkový sprej-balzám Natura Siberica

Recenze: Rakytníkový sprej-balzám Natura Siberica Sprej na vlasy od Natura Siberica je výborný nejen jako poslední krok v péči o vlasy, působí i jako skvělá ochrana vlasů před fénováním, žehlením či kulmováním.
Jana Konečná
5,0 5
3

Recenze: Rakytníkový sprej-balzám Natura Siberica zdroj: biooo.cz

Vyživovat, vyživovat a vyživovat. To je základní mantra všech, kdo si upravují vlasy tepelným působením nebo si je barví. Tepelná úpravy vlasy vysušuje a značně poškozuje. O to víc dostávají zabrat, pokud jsou navíc barveny. Chemické barvení totiž probíhá uvnitř vlasu, kde je narušována jeho struktura, a dělá ho tak náchylnějším k poškození. Netřeba snad ani zmínit, jak moc devastující jsou zesvětlovače vlasů, které už tak narušený vlas ještě více ničí. Proto by se každý, kdo si i "jen" sušší své vlasy teplým vzduchem, měl zaměřit na dostatečnou ochrannou péči a pravidelnou hloubkovou výživu.

Jestli si tedy chcete užívat světlých nebo jen třeba natočených vlasů, ale přesto alespoň relativně zdravých, musíte myslet na jejich výživu v každém kroku péče a nejlépe je vyživovat i zevnitř. Nezbytností je pak také výživný šampon i kondicionér, maska na vlasy, jednou za čas vlasy ocení i olejový zábal. Když spěcháte, nebo jsou vaše vlasy extrémně vysušené, můžete sáhnout i po bezoplachovém přípravku, který vám jednak ušetří čas na smývání. Také díky tomu, že zůstane ve vlasech, může je vyživovat a chránit po delší dobu než smývatelná péče.

Rakytníkový sprej-balzám na vlasy Natura Siberica má složení bohaté na různé druhy výživných rostlinných olejů a dalších extraktů. Pro značku Natura Siberica je charakteristické, že do svých přípravků přidává složky vyrobené z divokých severských bylin a rostlin. Takové rostliny mají mnohem silnější účinky než rostliny klasicky pěstované za tímto účelem. Musí totiž obstát před obtížnými povětrnostními podmínkami a vytváří si spoustu ochranných a účinných protilátek, které pak mohou předat vám. V tomto případě tedy konkrétně vašim vlasům.

  • Rakytníkový olej – vlasy posiluje, podporuje jejich růst a zamezuje vypadávání.
  • Arganový olej – arganový olej neboli tekuté marocké zlato, je vyhlášeným odborníkem v péči o vlasy.
  • Šípkový olej – má silné regenerační účinky, a to jak na pokožku, tak na vlasy.
  • Olej z piniových semínek – vyživuje vlasy i pokožku a podporuje růst nových vlasů.
  • Lněný olej – je vysoce bohatý na nenasycené mastné kyseliny, přináší vlasům extra výživu.
  • Ovesný extrakt – zklidňuje případné podráždění pokožky a zpevňuje vlasy.
  • Extrakt z měsíčku lékařského – měsíček lékařský má výborné zklidňující a hojivé účinky. Což vlasová pokožka, narušená odbarvováním určitě ocení.
  • Extrakt z proskurníku lékařského – proskurník přináší úlevu přesušené vlasové pokožce. Tato rostlina zároveň obsahuje sliz, který má výborné hydratační účinky. Extrakt z něj pak usnadňuje rozčesávání vlasů.
  • Extrakt z jehličí zakrslé borovice a sibiřského smrku – má především dezinfekční účinky. Čistí narušenou pokožku a brání přemnožení bakterií, které by mohly způsobovat lupy. V neposlední řadě pokožku hlavy i vlasy osvěžuje.
  • Extrakt z kořene rhodioly – rhodiola neboli rozchodnice růžová působí jako silný adaptogen při vnějším i vnitřním použití. Obsahuje spoustu antioxidantů a posiluje vlasy i vlasovou pokožku.

Sprej na vlasy použijte klasicky po umývání vlasů na ještě vlhké, ručníkem vysušené vlasy. Můžete před ním ještě použít klasický oplachovací kondicionér. Záleží na stavu vašich vlasů. Sprej na vlasy od Natura Siberica příjemně voní, jeho lehká konzistence vlasy zbytečně nezatěžuje, nemastí a nezanechává je ulepené. Vlasový sprej funguje i jako skvělá ochrana před tepelným poškozením, pokud si vlasy fénujete, žehlíte nebo kulmujete. Po usušení jsou vlasy krásně hebké s okamžitým efektem. Působí ale i z dlouhodobého hlediska – vlasy nejsou tolik suché, krepaté a roztřepených konečků také ubývá. Nebo přesněji další nepřibývají. ☺

Související produkt
Rakytníkový sprej-balzám 125 ml
Natura Siberica / 238 Kč
Rakytníkový sprej-balzám intenzivně regeneruje všechny typy poškozených vlasů, dodává jim lesk a pružnost a současně je chrání před opětovným poškozením.
Detail produktu