Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Staráte se o vlasy správně?

Staráte se o vlasy správně? Co můžeme udělat, aby naše vlasy byly skutečně tak krásné, jak chceme.
Renata Ježková
5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

Nejlepší šampon? V prášku!

Nejlepší šampon? V prášku! zdroj: shutterstock.com

Někdo ho miluje, někomu přijde divná už samotná představa. Ale zkusit by ho měl každý. Proč? Protože skutečně není nic lepšího, co můžete pro svoje vlasy a vlasovou pokožku udělat než to, že je umyjete jen a pouze směsí mletých bylin, případně s trochou jílu. Přirozeněji už to nejde, navíc všechny ty prospěšné věci, které se normálně schovávají na konci složení, jsou tady hlavní složkou. Hvězdou mezi práškovými šampony jsou ty od značky Eliah Sahil. Základem šamponu je vždy směs reethy (mýdlové ořechy), jílu, shikakai a amly. Reetha, shikakai a jíl se postarají o jemné odstranění nečistot, amla je plná antioxidantů a působí jako přírodní kondicionér. Další byliny se pak postarají o výživu vlasových kořínků a péči o pokožku. Verze pro objem vlasů a proti padání vlasů obsahují speciální komplex bylin, které řeší daný problém.

A proč zvolit raději prášek než klasický šampon? V první řadě má skvělé účinky na problematickou vlasovou pokožku. Díky tomu, že myje jiným způsobem, dokáže si poradit s citlivou, podrážděnou nebo přesušenou pokožkou bez nějakých dalších přípravků. Často vyřeší i nepříjemné kožní projevy na obličeji, protože i když používáme správnou pleťovou kosmetiku, tak pleť může reagovat i na použitý šampon. Mělo by platit, že pokud byste měli zábrany použít nějaký přípravek na obličej, neměl by přijít ani na vlasovou pokožku. Díky tomu, že neobsahuje vodu, nepotřebuje skutečně nic navíc, nekazí se a je skvělý na cestování. Manipulace s ním je snazší než se zdá - je možné ho nanést buď přímo na mokré vlasy, ale ještě lepší varianta je připravit si vhodné množství v malé mističce a vzniklou kašičku vetřít do vlasové pokožky. Není totiž potřeby mýt skutečně vlasová vlákna, těm stačí to množství, které se na ně následně dostane. Byliny obsažené v šamponu prospívají především pokožce, navíc jemný peeling, který jí tímto zajistíme, podpoří výživu vlasových cibulek.