Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Citlivě na citlivou

5,0 5
1

Přejít na sekci článku:

Vlastně proti všemu

Vlastně proti všemu zdroj: shutterstock.com

Amarantový olej je i výborným doplňkem stravy. Obsahuje nenasycené mastné kyseliny (až 50 % kyseliny linolové), které pomáhají eliminovat usazeniny v cévách a snižují riziko cévních příhod. Je vhodný pro obézní lidi, usnadňuje totiž metabolizaci nasyceného tuku. Pomáhá snižovat krevní tlak a hladinu cukru v krvi. Pomáhá zlepšovat imunitu a podporuje regeneraci organismu.

Chrání proti stresu, zlepšuje duševní i mentální výkonnost, pozitivně působí na paměť a snižuje pocity únavy. Díky vysokému obsahu skvalenu je účinnou prevencí proti vzniku rakoviny a dalších civilizačních chorob. Je také silným antioxidantem, a tak chrání organismus před předčasným stárnutím. Amarantový olej je ženským olejem. Jeho antibakteriální a protizápalové účinky jsou skvělé při léčbě ženských gynekologických problémů, jako jsou cysty nebo hormonální nerovnováha. Olej můžete používat i během klimaktéria, při menstruaci nebo v období těhotenství.

Amarantový olej je chuťově vhodný pro běžnou konzumaci, můžete ho přidat do salátů nebo jinak využít pro dochucení pokrmů a ve studené kuchyni. Je možné ho užívat i čistě jenom jako doplněk stravy, v takovém případě je doporučováno užívat 1 polévkovou lžíci oleje dvakrát denně po dobu minimálně jednoho měsíce. Amarantový olej není vhodný pro děti do tří let.

Související produkt
Noční tělový krém 370 g
Natura Siberica / 369 Kč
Noční tělový krém intenzivně regeneruje a posiluje pokožku během spánku díky cenným výtažkům ze ženšenu a oleje z laskavce. Krém využívá toho, že se pokožka během spánku rychleji regeneruje.
Detail produktu