Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Opunciový olej

4.2 5
18

Opunciový olej zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Už máme pomalu vedro jako na poušti. A poušť skrývá mnohá tajemství. Minimálně ta marocká. S nárůstem popularity arganového oleje, který by skutečně měl každý alespoň vyzkoušet, neboť svoji skvělou pověst si rozhodně zaslouží, se během posledních let vyloupl z horkého Maroka další kosmetický klenot - opunciový olej. A už si stačil najít minimálně tolik obdivovatelů jako argan.

Opunciový olej se lisuje ze semínek plodů opuncie, která roste v krajích kolem Středozemního moře a není tedy jen specifikem Maroka jako argan. Nicméně velká část opunciového oleje pochází právě z Maroka. Jeho výroba je poměrně nákladná, protože opunciová semínka jsou jednak velmi drobná, jednak mají velmi malou výnosnost - semínko obsahuje jen kolem 5% oleje (pro srovnání třeba konopné semínko obsahuje skoro 50% oleje). Většina výroby pak probíhá ručně a výsledný olej je skutečně něco jako malý poklad. Tomu samozřejmě odpovídá i cena, ale opunciový olej svými účinky dalece předčí i tu nejluxusnější kosmetiku.

Co je na něm tak úžasného? Je to totiž asi ten nejlepší olej na vyhlazení vrásek, který lze najít. Obecně velmi výrazně zlepšuje strukturu pleti a pomůže tak nějak s vráskami, ale i s drobnými linkami či rozšířenými póry. Zároveň je ale poměrně lehký a dobře se vstřebává, takže je skvělou volbou pro dospělou problematickou pleť nebo jako péče kolem očí. Obsahuje velké množství E vitaminu, který jednak výrazně přispívá k regeneraci pleti, jednak chrání proti volným radikálům a zpomaluje stárnutí.

A jak si stojí opuncie ve srovnání s arganem? Co si pořídit a na co?

  • Opunciový olej - mastnější pleť, akné, péče o vrásky, oční péče, zlepšení struktury pleti, pleťové sérum
  • Arganový olej - sušší pleť, urychlení hojení (jizvičky, poranění…), péče o vlasy, péče o tělo

 

V jaké formě si jej nejlépe pořídit? Na rozdíl od arganu, který seženete prakticky v jakémkoliv balení, je opunciový olej nejčastěji balen po malých množstvích s aplikátorem, aby bylo zajištěno co nejlepší dávkování. Vzhledem k jeho ceně to je rozhodně praktické. Často bývá i součástí luxusní pleťové kosmetiky nebo sér, zejména těch pro zralejší pleť. Velmi praktická jsou balení v malém roll-onu, který umožňuje precizní dávkování skutečně jen velmi tenké vrstvy oleje na určité místo, ale není problém ho z něj nanést na celý obličej.

Související produkt
Bio opunciový olej 10 ml, roll-on
Zahir Cosmetics / 496 Kč
Opunciový olej je díky malému balení praktický do kabelky. Regeneruje a zklidňuje pokožku a má příznivý vliv i na nehty.
Detail produktu