Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Přírodní bělení zubů, které funguje okamžitě

Přírodní bělení zubů, které funguje okamžitě Vybělte si zuby bezpečně a hned s naším návodem.
Barbora Křížová
4,5 5
208

Přírodní bělení zubů, které funguje okamžitě zdroj: pixabay.com

Pokud hledáte přírodní alternativu bělení zubů, která funguje a která vám nezničí zubní sklovinu tak, že se budete modlit, aby vám vůbec nějaké zuby v puse zůstaly, přečtěte si následující návod. Je jednoduchý, rychlý a dostupný, takže ho zvládne každý. Vyzkoušeno a ověřeno za vás. Budou vám stačit pouze dvě ingredience. Kokosový olej a kurkuma. Vážně. Konec dramatu :)

Proč kokosový olej?

Oleje pro čištění ústní dutiny se používají již po tisíce let v ájurvédském léčení. Předpokládám, že vás tyto zaručené informační zázraky, které v Indii zná každý již hodně dlouho, už trochu nudí, nicméně nutno dodat, že když je člověk vyzkouší, sám je pak překvapený jejich účinností.

Nežádoucí zabarvení zubní skloviny je způsobeno jednak pigmenty od pití čajů, kávy či kouření, jednak zubním plakem a bakteriemi, které ho vytváří. Tedy pokud chci mít zdravé a krásné zuby, musím ty mršky dostat dolů. Proč to ale jde tak špatně? Bakterie jsou totiž vynalézavé a chrání se. Jsou schopné měnit své viditelné vlastnosti tak, aby jejich populace rostla nehledě na snahu hostitele a také mají na povrchu lipidovou (tukovou) vrstvu, která je chrání před zničením. Tato tuková bariéra je velice účinná a lecjaký prostředek si s ní nemusí umět poradit. Pokud jsme ale chytří i my, tak na ně použijeme jejich vlastní zbraň. Tuk! Olej v ústech výborně naváže na olej na jejich povrchu a při vyplivnutí je vezme s sebou.

Z toho by se dalo vyvodit, že pro naše bělicí potřeby můžeme použít jakýkoliv olej. Kokosový olej ale oplývá vlastnostmi, které ho značně zvýhodňují. Je nejbohatším zdrojem kyseliny laurové, kterou lidské tělo potřebuje na výrobu látky, která zabíjí viry a bakterie. Z výzkumu účinků 30 různých mastných kyselin na likvidaci bakterií vyšla jako nejúčinnější právě kyselina laurová. Z toho vyplývá, že kokosák je náš favorit. Jeho účinky však přesahují pouhé žádoucí zabarvení skloviny, dále výborně čistí tkáně od toxinů, uzdravuje dásně a zabraňuje tvoření zubního kazu.

Proč kurkuma?

Jestli si teď nejste jistí, že opravdu myslím to extra žluté koření, tak ano, myslím. Ve spojení s kokosovým olejem kurkuma bělí zuby na výbornou. Nejde o abrazivum, které by vám sklovinu obrousilo, a my se tudíž mohli radovat ze světlejšího odstínu. Funkčnost je zde zajištěna homeopatickým principem léčení podobného podobným. Víte, co myslím. Když nás bolí žaludek, potažmo žlučník, a byliny vhodné na takovéto problémy jsou jako na potvoru velice hořké. Nebo že mastnota se dostane dolů další mastnotou. Kurkuma obarví na žluto cokoliv, čeho se dotkne, v případě zubů je to však přesně naopak. Pokud nás olej zbaví nežádoucího plaku a bakterií, kurkuma nás zbaví nežádoucích pigmentů. Navíc je velice úspěšná při likvidaci nejrůznějších zánětů. Její působení na náš organizmus je tak víceúčelové. Po pravidelném čištění zubů touto směsí můžete pocítit ustupující citlivost dásní, lehčí a čistší pocit z našich úst a samozřejmě změnu odstínu. Americký úsměv vám to nevytvoří, ale přirozeně krásný a zdravý chrup ano.

Jak je používat?

Směs kokosového oleje a kurkumy můžete používat namísto běžné pasty nebo si ji přidat jako krok navíc. Pokud ji zahrneme do naší běžné denní hygieny, budeme se moct velice brzy radovat z našich výsledků. Já vidím změnu odstínu hned po prvním použití, někdo si musí chviličku počkat. Nejde však o týdny či měsíce, po sedmi dnech používání by měl změnu vidět už opravdu každý.

Praktické zacházení je jednoduché. Naberu na kartáček kokosák, naberu kurkumu a čistím. Nemusíte se bát konzistence, ani chuti. Kdo není zvyklý na oleje, ten možná bude na začátku trochu vykuleně koukat, lehce si však zvykne každý a až uvidíte změny, nebudete se těšit na nic jiného.