Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Zapomeňte na argan, přichází baobab

5.0 5
2

Přejít na sekci článku:

6+1 s baobabem

6+1 s baobabem zdroj: shutterstock.com

1Baobabový olej vyživuje suchou a dehydratovanou pleť, navíc zklidňuje podrážděnou pokožku a regeneruje ji. Je tak velmi vhodný pro suchou kůži postiženou ekzémem nebo lupénkou. Obsahuje přes 60 % mastných kyselin, především palmitové a linolové, které pokožku promašťují a vyživují. Blahodárně působí nejen na problematickou pleť, ale i na popáleniny a jiná poškození kůže.

2Baobabový olej působí proti stárnutí pleti. Je bohatý na vitamin C i E, působí antioxidačně. Olej se vyrovná i drahým protistárnoucím krémům, má opravdu velmi výrazné hydratační a vyživné schopnosti. Pleť vyhlazuje a pomáhá regenerovat poškozenou, popraskanou a vrásčitou kůži.

3Baobabový olej není komedogenní, je tak velmi univerzální a je možné ho bez problémů použít i na problematickou pokožku trpící na akné. Olej má na ni uklidňující účinky, posiluje ji proti vnějšímu prostředí a poškození. Navíc blahodárně působí na jizvy po akné a pomáhá vyhlazovat a regenerovat poškození pleti.

4Baobabový olej je skvělý na vlasy, je vhodný jako pečující olej především pro suché a poškozené vlasy, chrání je před teplem, sluncem a suchým prostředím, zabraňuje dehydrataci a dalšímu vysychání vlasů kvůli nepříznivému venkovnímu prostředí. Chrání vlasy při tepelných úpravách. Baobabový olej navrací vlasům hebkost, jemnost a lesk.

5Baobabový olej regeneruje a je díky svým výrazně regeneračním vlastnostem vhodný jako pečující olej o strie a namáhanou pokožku. Pomáhá předcházet vzniku a také zjemňuje vzhled již vzniklých strií.

6Baobabový olej se rychle vsakuje. A je vhodný tak nějak na všechno. Klidně se s ním namažte od hlavy až po konečky prstů na nohách.

BIOOOtip na baobabový zábal pro suché ruce. Pořádnou dávku baobabového oleje naneste na suchou pokožku rukou, vmasírujte, navlečte rukavice a jděte spát. Ráno se vaše ruce probudí jako nové. Baobabový olej je posiluje proti stárnutí, vyhlazuje jemnou pokožku a navíc předchází i vzniku záděrek, protože hydratuje a vyživuje i nehtová lůžka a nehty.

Související produkt
Baobab mléko na nohy 150 ml
Martina Gebhardt / 509 Kč
Lehké mléko pečuje o namáhanou pokožku chodidel díky vysokému podílu rostlinných výtažků a másel. Bohatě ji vyživuje a osvěžuje a zároveň podpoří její hydrataci.
Detail produktu